Шановні жителі Вижницького району!

          Сьогодні ми відзначаємо День пам’яті та примирення та 75-у річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, бо серцем, душею та розумом відчуваємо, що найдорожчим є Мир, а найсвятішою є Перемога над ворогом.

Розуміння цього нас єднає і робить сильнішими. Скільки б не минуло часу, а День Перемоги завжди буде світлим днем зі сльозами на очах. Ця дата житиме в наших серцях. А у пам'яті назавжди залишаться святі імена тих, хто віддав своє життя за рідну країну.

Минуле України - це суцільна боротьба нації за створення власної держави. Тому сьогодні, у цей нелегкий для країни час, ми повинні згадати помилки минулого, щоб не повторювати їх у майбутньому.

Дійсно, протягом багатьох століть українські землі перебували під владою іноземних держав, які намагалися викорінити самобутність нашого народу. Українці не раз страждали від насильницької асиміляції і ніколи не переставали боротися за свою свободу. Тому не дивно, що нащадки завжди пам’ятатимуть героїв, які виступали проти поневолювачів і до останньої хвилини життя залишалися вірними синами України.

Століттями історію вершили чоловіки, але за кожним навіть сильним воїном, стояла жінка - його мати. І дуже символічно, що цьогорічне відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги співпадає зі святкуванням Дня матері. Адже мати - це не лише добрі очі, дбайливе серце і ласкаві руки рідної людини. Мати - це ще й ангел-хранитель, який завжди оберігає від неприємностей, переживань і проблем. Схиляємо низенько свої голови і висловлюємо щире синівське „Спаси Вас Боже” перед образом Вашим, біловолосі наші бабусі і матері, перед терпінням і печаллю за синами і чоловіками, братами і сестрами.

Ми схиляємо голови й перед світлою пам'яттю героїв, які захистили нас в 20-му сторіччі, добровольців та бійців Збройних Сил України, які загинули на Східному кордоні вже у наш час, всіх, хто загинув у боротьбі з ненависним ворогом, захищаючи рідну землю. Віддаємо глибоку шану кожному, хто боровся за Вільну та Соборну Україну.

         Ця пам'ять - непідвладна часу, вона вічна. В наших душах і серцях сьогодні - гордість і радість наполовину зі святою скорботою. Бо дуже велика ціна Перемоги.

         Миру всім нам, єдності, свободи, щастя, злагоди та добробуту кожній родині!

 

З повагою,

голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк