Шість років тому, 13 червня 2012 року, відбулося перше засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення першої Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу». На засіданні було розглянуто та затверджено Положення про проведення першої Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу», перелік видів спорту, програму змагань, умови участі у відбірних та фінальних змаганнях спартакіади.

Проведення спартакіади започатковано з метою підтримки у потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у тому числі інвалідів внаслідок трудового каліцтва, цілеспрямованості у подоланні особистих фізичних меж, реабілітації засобами фізичної культури і спорту для подальшої адаптації у суспільстві, залучення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськості до проблем потерпілих на виробництві. А основними завданнями проведення спартакіади були:

- покращення фізкультурно-реабілітаційної роботи серед потерпілих на виробництві, пропаганда фізичної культури і спорту серед цих осіб;

- виявлення талановитих спортсменів з метою поповнення національних збірних команд України з видів спорту для підготовки та участі їх у Паралімпійських, Дефлімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи.

Тоді ж прийнято рішення, що Всеукраїнська спартакіада пройде у два етапи: І етап – відбірні регіональні змагання, ІІ етап – всеукраїнські фінальні змагання.

Так започатковано ще один напрям реабілітації та повернення до нормального життя потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Багато чого змінилося за цей нетривалий період історії спартакіади: місце проведення фінальних змагань, види спорту, в яких змагалися учасники, умови проведення і визначення переможців, склад учасників, як регіональних, так і всеукраїнських змагань. Хоч із стовідсотковою впевненістю можна сказати, що переможених у цих змаганнях немає, але незмінним залишався і назавжди залишиться дух жаги до повноцінного життя всіх учасників цих змагань.

На проведення перших спартакіад досить важко було підібрати учасників. Люди з обережністю і навіть деякою недовірою сприйняли цю ініціативу, але все ж змагання відбулися і результати перевершили всі сподівання. Учасники першої спартакіади тепер самі пропонують свою участь у змаганнях, надають пропозиції із вдосконалення проведення спартакіади. Як наслідок – з кожним наступним роком збільшується кількість учасників регіональних та всеукраїнських змагань. Відділення та управління стараються виставити максимально можливу кількість спортсменів.

Участь у спартакіаді не обмежується тільки спортивною її складовою. Для кожного з учасників цього дійства не менше значення набуває й особисте живе спілкування. Люди знайомляться між собою, знаходять давніх знайомих, з якими колись спілкувалися особисто або по роботі. Між ними йде активний обмін номерами телефонів, контактами в соціальних мережах.

За роки участі в спартакіаді у відділеннях та управліннях сформувався кістяк команди – це ті потерпілі, які практично щорічно беруть участь у змаганнях, для яких участь в спартакіаді стала життєво необхідною.

Зокрема, серед потерпілих, які перебувають на обліку у Вижницькому відділенні, є двоє учасників усіх спартакіад. Це Матеміш Степан Кузьміч (шахи) та Романюк Георгій Георгійович (настільний теніс). Крім того, Степан Матеміш двічі представляв область на Всеукраїнських фінальних змаганнях. Цьогоріч і Степан Кузьміч, і Георгій Георгійович знову серед потенційних учасників змагань. Хоч вони й односельці, і мають можливість часто зустрічатися, оскільки живуть недалеко один від одного, але вони з нетерпінням чекають спілкування на змаганнях та на зустрічах із потерпілими, які організовуються відділенням.

Цього року традицію проведення спартакіади продовжив Фонд соціального страхування України, який повноцінно функціонує з серпня 2017 року. Хочемо вірити, що такі традиції будуть підтримуватися і примножуватися новими заходами для того, щоб потерпілі на виробництві відчували себе повноцінними членами суспільства.

Наостанок нагадуємо, що цього року регіональні відбірні змагання відбудуться 25 липня в місті Чернівці на базі спортивного комплексу Буковинського державного медичного університету, а Всеукраїнські фінальні змагання пройдуть в місті Ужгород з 12 до 14 вересня на базі спортивного комплексу «Юність». Звертаємося до всіх, хто ушкодив здоров'я на виробництві та має можливість і бажання взяти участь в регіональних відбірних змаганнях Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу»: просимо звертатися до Вижницького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області особисто за адресою: м. Вижниця, вул. Українська, 100-Б (приміщення Вижницького ДОКу ІІ поверх), або за телефонами у м. Вижниця: 2-15-89, 2-22-52. Чекаємо Вас.

 

Про це інформує Вижницьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернівецькій області