Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році.
День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію - міжнародну раду медичних сестер.
Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл (12.05.1820 - 13.8.1910). І Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме в її честь, в день її народження - 12 травня. Тоді й сформувався стійкий стереотип: медсестра - це санітарка, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу.
 
Сьогодні, в Міжнародний день медсестри, я хочу висловити свою глибоку повагу та вдячність за Вашу безцінну працю. Ви є головними героями на передовій медичної допомоги, незамінними членкинями медичної команди, що допомагає лікувати, піклуватися та забезпечувати комфорт пацієнтів.
 
Як ніколи це стало відчутним в умовах війни. Адже багато з вас на рівні з чоловіками стоїть на зихисті цілісності нашої держави.
 
Дорогі медсестри! Бажаю Вам міцного здоров'я, багато тепла та ласки від вашої родини, а також успіхів у вашій нелегкій, але так потрібній професії. Ви - справжні герої, і ми завжди будемо вдячні Вам за вашу працю.
 
З повагою,
Голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк