Водне господарство України тісно пов’язане з усіма галузями народного господарства і впливає на розвиток і розміщення продуктивних сил. Воно має вирішальне значення в забезпеченні необхідних соціальних і побутових умов життя населення.
Всі функції, які пов’язані з регулюванням водних ресурсів, їх збереженням, використанням і відведенням використаної води, а також із запобіганням руйнівної дії вод, тісно переплетені між собою.
 
За багаторічними спостереженнями потенційні водні ресурси річкових вод нашої держави становлять 209,8 куб. кілометрів, з яких 25 відсотків формується в межах України, решта надходять із сусідніх країн. Доступні для широкого використання водні ресурси формуються здебільшого в басейнах Дніпра, Дністра, Сіверського Дінця, Південного і Західного Бугу, а також малих річок Приазов’я та Причорномор’я.
 
Усунення нерівномірності розподілу водних ресурсів в Україні здійснюється за допомогою 1160 водосховищ загальним об’ємом майже 55 куб. км, понад 28 тис. ставків, 7 великих каналів тощо.
 
Водним господарством України експлуатуються групові та локальні водопроводи загальною довжиною 3400 км. Крім того, саме працівники водного господарства відповідальні за зрошення чи осушення сільгоспугідь. А надважливою водогосподарською проблемою є захист територій, які знаходяться під загрозою паводків і підтоплення.
 
Тож, щиро вітаю всіх працівників водного господарства з професійним святом. Бажаю Вам професійного росту, здоров’я та наснаги, миру, щастя і добробуту у Ваших родинах.
 
Нехай улюблена справа приносить Вам задоволення і радість, надихає на нові успіхи і дарує повагу оточуючих людей.
 
З повагою,
Голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк