30 років уже минуло з часу війни, яка забрала життя понад 3 тисяч наших співвітчизників, ще стільки ж стали інвалідами, а більше сотні тисяч у зовсім молоді роки посивіли і отримали звання ветеранів. Кожен 4-й учасник десятилітньої військово-політичної спецоперації Радянського Союзу в Афганістані – українець.

15 лютого у районі відзначили День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ту річницю виводу військ з Республіки Афганістан. 

Спершу воїни-інтернаціоналісти району, яких зібралось понад 50, та дружини-вдови зустрілись з керівниками районних служб та установ, зокрема керівником Пенсійного фонду у Вижницькому районі Миколою Бойком, керівником управління газового господарства Олександром Рогатиновичем, головним лікарем КУ «Вижницька ЦРЛ» Федором Митринюком, представником управління соціального захисту населення та мали змогу отримати відповіді на свої запитання. 

Урочиста частина програми розпочалась із вітальних слів голови райдержадміністрації Руслана Сенчука та голови районної ради Михайла Андрюка. В своєму виступі Руслан Сенчук подякував воїнам-інтернаціоналістам, чий досвід став одним з основоположних у становленні українського війська, за те, що в 2014 році афганці не вагаючись відстоювали Революцію Гідності, а згодом одні з перших стали на захист українських кордонів на Сході держави. Керівники району вручили вітальні адреси районної ради та райдержадміністрації ветеранам з нагоди 30-ї річниці виведення військ з Афганістану. В свою чергу воїнів-інтернаціоналістів привітали Вашківецький міський голова Микола Перч, Берегометський селищний голова Сергій Боднарюк, Мигівський сільський голова Василь Мудрак, Банилівський сільський голова Василь Соломко.

Ведуча заходу Наталія Шолєва достукалась до сердець мужніх воїнів, пригадавши історії із їхніх буремних років служби в Афганістані, назвавши їхні заслуги та нагороди, сім'ю та досягнення сьогодення. Присутні згадали й тих, кого вже немає серед живих, вшанувавши їх хвилиною мовчання. 

Чуттєвий спів вокального квартету Мигівського сільського клубу під керівництвом Галини Москалюк та володаря Гран-прі відкритого фестивалю української естрадної пісні імені Назарія Яремчука Данила Карачевського не залишив нікого в залі байдужим.

На завершення голова районної спілки ветеранів Афганістану Василь Коновчук подякував працівникам культури за гарний концерт та закликав воїнів-інтернаціоналістів частіше зустрічатись та підтримувати один одного.