Починаючи з 2008 року Вижницький район тісно співпрацює з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Так, у першій фазі Проекту (2008-2011 роки) у районі відібрано та профінансовано 5 мікропроектів, орієнтованою вартістю близько 1 млн. грн., з ремонту шкіл та садків, а саме по заміні вікон, дверей, ремонту покрівель та опалювальних систем, а також створено на території відповідних рад громадські організації, з метою забезпечення ефективної реалізації умов Проекту.
Під час третьої фази (2014-2017 роки), в рамках реалізації економічного компоненту, в районі створено 2 сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи «Банилів» та «Шепітчанка». Основною ідеєю роботи кооперативу «Банилів» є спільний обробіток землі із закупівлею всього необхідного обладнання. Першим мікропроектом кооперативу став «Економічний розвиток села Банилів. Надання послуг з обробітку землі» загальна вартість якого склала 662,5 тис. грн. в гривневому еквіваленті. Другим мікропроектом стало продовження спільного обробітку землі із докупівлею необхідного обладнання на суму 310 тис.грн. на даний час проходить звітування за використані кошти.
Спеціалізацією кооперативу в с. Долішній Шепіт є збір дикорослих ягід та грибів із подальшою реалізацією та переробкою. Першим мікропроектом кооперативу став “Центр заготівлі та переробки дикоросів на Вижниччині”, загальна вартість якого склала 850 тис.грн. з них 680 тис. грн.. кошти Проекту і 170 тис. грн. кошти громади. Другим мікропроектом стало «Економічний розвиток СОК «Шепітчанка». Встановлення холодильної камери», бюджет якого склав: кошти проекту 127,7 тис. грн., кошти кооперативу 31,9 тис. грн.

Детальнішу інформацію про реалізацію Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» у Чернівецькій області можна переглянути ТУТ.