Завдяки реалізації наших проєктів про Одягові традиції Гуцульщини продовжуємо долучатися до відновлення та реабілітації наших відважних захисників.
Вперше зустріч із військовими, які проходять реабілітацію та лікування в Чернівецькій області було проведено ще в листопаді минулого року.
Тоді Музей старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка відвідали військові, які перебували на лікуванні й проходили реабітацію у Вашківецькій лікарні реабілітації та паліативної допомоги з поліклінічним відділенням. Опісля, ще було проведено декілька подібних заходів.
І нам дуже приємно, що наша діяльність та напрацювання не залишились не поміченими!
Отож, вже влітку у Чернівецькій області стартував проєкт, який передбачає екскурсійні тури та проходження нескладних гірських маршрутів Покутсько-Буковинськими Карпатами на Вижниччині для військовослужбовців, які перебувають на реабілітації у закладах області. Його спільно реалізують Чернівецька ОВА та Чернівецьке екскурсійне бюро.
Першою відправною точкою всіх маршрутів є знайомство із одяговими традиціями Гуцульщини на Вижниччині.
Захисники не тільки слухають цікаві розповіді про традиційний одяг буковинських горян, а й проходять своєрідну посвяту в гуцули: приміряють справжній автентичний одяг, вчаться грі на дримбі та трембіті, роблять пам’ятні знимки.
Маршрут включає ще безліч локацій, де можна ближче познайомитися із традиціями та побутом жителів Буковинської Гуцульщини й спробувати крафтову продукцію. Організатори переконані, емоції та враження від такого відпочинку сприятимуть як фізичному, так і психологічному відновленню захисників, які втратили здоров’я, захищаючи Батьківщину.
______________________________
Довідково про Одягові традиції Гуцульщини:
2018 рік - спільний проект Вижницької та Косівської районних рад «Налагодження міжрегіонального партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону» - переможець Конкурсу підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, який проводиться АОМС ЄВРОРЕГІОН "КАРПАТИ - УКРАЇНА" , за фінансової підтримки Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької обласних рад, компанії ДТЕК та ПрАТ "Моршинський завод мінеральних вод «Оскар»".
2019 рік - спільний проект Вижницької та Косівської районних рад «Популяризація історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону, шляхом збереження одягових традицій» - втілювався в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка впроваджується Асоціацією «Єврорегіон Карпати - Україна» за фінансової підтримки Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької обласних рад, компанії ДТЕК та ПАТ "Концерн Галнафтогаз"
Бенефіціари проектів:
Косівська районна рада Івано-Франківської області;
Вижницька Районна Рада Чернівецької області;
Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини (філіал Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського);
Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ ;
Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка.