Участь у засіданні взяли представники Офісу Президента України, уряду, народні депутати, очільники обласної та районної влади, голови громад області. Зокрема, від Вижниччини участь у засіданні взяли голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк, заступник начальника районної військової адміністрації Валерій Вятковський, голови та заступники з Вижницької, Путильської, Селятинської, Усть-Путильської та Конятинської територіальних громад.
Під час засідання говорили про розбудову прикордонної та транспортної інфраструктури на українсько-румунському кордоні, підвищення інституційної та фінансової спроможності територіальних громад гірських територій, забезпечення функціонування освітньої галузі в умовах правового режиму воєнного стану, розвиток мережі надання реабілітаційної допомоги, іпотечне кредитування в рамках державної програми «єОселя».
Також, 16 липня Координаційним Комітетом програми Європейського Союзу «Механізм «Сполучення Європи» (CEF) погоджено проєкт реконструкції споруд залізниці з будівництвом колії 1435 мм та електрифікацією на ділянці Львів – Чернівці – Вадул-Сірет – Держкордон. Його загальний бюджет 85,91 млн євро, CEF надасть Укрзалізниці 42,95 млн євро.
Як зазначають в Чернівецькій ОВА - це надзвичайно важливий проєкт, реалізація якого інтегрує українську залізничну систему в єдиний транспортний комплекс Європейського Союзу. Проєкт реалізовуватиметься у два етапи. Перший - будівництво колії "Чернівці- Вадул-Сірет". Вже до кінця року має бути підготовлене техніко-економічне обгрунтування проєкту та розпочнуться основні підготовчі роботи з його реалізації.
Перший заступник голови Чернівецької обласної ради Микола Гуйтор, звертаючись до учасників Конгресу, зауважив, що пріоритетним має бути побудова і відкриття пункту пропуску Шепіт-Ізвоареле-Сучевей. Адже по обидва боки кордону є підʼїзна інфраструктура, а наявність КПП дасть додатковий стимул для розвитку гірських прикордонних громад.