З нагоди 119-ї річниці заснування Крайової школи різьбярства та металевої орнаментики, а нині - це Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка, що є одним з партнерів наших проектів про Одягові традиції Гуцульщини, відбувся вже традиційний просвітницько-виховний захід «Ніч у Музеї».
Після вшанування пам'яті загиблих у війні, розпочалося святкове дійство в музеї.
Для студентів-першокурсників та гостей заходу провели цікаву екскурсію Музеєм, розповіли про історію заснування навчального закладу та його перших викладачів, а також, звернено увагу на те чим живе заклад сьогодні.
Приємно, що не забувають і про реалізовані нами ініціативи - гостям було проведено міні-презентацію реалізованих проектів про Одягові традиції Гуцульщини 2018 та 2019 років, а також й інших ініціатив, які втілювалися протягом 2020-2024 років, що впроваджуються за партнерства Вижницького коледжу та Вижницької районної ради.
Гості оглянули частину етнографічної виставки «Минуле і сучасність», а саме автентичні строї початку ХХ ст. досліджуваних в рамках проекту - сіл Виженка та Іспас Вижницького району, а також видану поліграфічну продукцію: буклети, етнографічні книги «Одягові традиції Гуцульщини на Вижниччині» та "Автентичне вбрання та мода передмістя Косова", а також схеми для вишивки жіночих та чоловічих сорочок.
Цікавим було послухати думку про нашу роботу від Івана Семціва – волонтера, члена української діаспори в Австралії, Василя Марчука – голови Вижницького районного осередку Всеукраїнського товариства «Гуцульщина», Тетяни Соловйової – менеджерки проєктів громадської організації «Центр розвитку громад. "Ідея. Дія. Результат».
Родзинкою заходу стала презентація творчості Володимира Воронюка, заслуженого художника України, викладача та випускника коледжу.
Викладач графічного дизайну фахового коледжу та учасник наших проектів Вадим Перетятко, презентував фільм «Мистецтво без кордонів», де розкрив багатогранний талант Володимира Воронюка, передаючи цінне послання митця для молодих художників. Присутні переглянули фільм і висловили свою вдячність аплодисментами.
Таким чином, модератори заходу ( Maria Kozubovska , Дмитро Козубовський, Роман Гаврилюк , Олена Чепух ) сподіваються надихнути студентів-новачків на активну роботу зі збереження та відновлення автентичної культури рідного краю, та показати, що реалізовуючи навіть маленькі проекти, можна зробити чимало корисного для суспільства.
Відтак, Одягові традиції Гуцульщини тривають та продовжують співпрацю між мистецькими закладами Вижницького та Косівського районів.
______________________________
Довідково:
2018 рік - спільний проект Вижницької та Косівської районних рад «Налагодження міжрегіонального партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону» - переможець Конкурсу підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, який проводиться АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна», за фінансової підтримки Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької обласних рад, компанії ДТЕК та ПрАТ "Моршинський завод мінеральних вод «Оскар»".
2019 рік - спільний проект Вижницької та Косівської районних рад «Популяризація історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону, шляхом збереження одягових традицій» - втілювався в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка впроваджується Асоціацією «Єврорегіон Карпати - Україна» за фінансової підтримки Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької обласних рад, компанії ДТЕК та ПАТ "Концерн Галнафтогаз"
Бенефіціари проектів:
Косівська районна рада Івано-Франківської області;
Вижницька Районна Рада Чернівецької області;
Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини (філіал Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського);
Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ;
Вижницький Коледж Прикладного Мистецтва Імені В. Ю. Шкрібляка.
Фото - Вадим Перетятко