Надзвичайно приємно, що реалізовані нами ініціативи у партнерстві з Косівською районною радою у 2018-2019 роках не втратили своєї актуальності й досі, а навпаки набирають обертів та продовжують приносити плоди!
Видання представляли його авторки: Олена Чепух (Фуштей) – керуюча справами виконавчого апарату Вижницької районної ради, Марія Козубовська Maria Kozubovska – завідувачка Музей старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини та Зіновія Сірецька Zinovija Siretska - голова циклової комісії «Образотворче мистецтво та креслення», викладач професійної майстерності Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка.
Вони наголосили, що в науково-експедиційних нарисах «Одягові традиції Гуцульщини на Вижниччині» стисло подано загальну характеристику та окремо локальні особливості одягових гуцульських традицій першої половини ХХ століття населених пунктів Вижницького району – сіл Виженка, Чорногузи, Іспас та міста Вашківці. Тексти проілюстровані експедиційними та архівними світлинами, фотографіями автентичних елементів одягу з музейних та приватних збірок. А саме видання адресоване студентам, мистецтвознавцям, етнографам, краєзнавцям, вчителям українознавства та народознавства, дизайнерам одягу та всім тим, кому цікава історія народної моди.
Книга вийшла друком ще наприкінці 2021 року, однак через особисті обставини та відповідно події в країні - офіційно презентувати видання вдалося тільки зараз, хоча певний цикл заходів для популяризації одягових традицій Вижниччини до цього було проведено.
На презентацію книги завітало чимало гостей із партнерських організацій, представників районної та місцевої влади Вижниччини, місцеві краєзнавці та громадські діячі, музейники, майстрині, колекціонери, студенти та просто поціновувачі історико-культурної спадщини, але найважливіше – безпосередні учасники проектів, завдяки яким вдалося надрукувати книгу!
Дослідниці спільно з керівниками партнерських організацій – Вікторія Яремин, завідувачкою Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини та Роман Гаврилюк, директором Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну ім. В.Шкрібляка розповіли про свою участь у проєктах - переможцях Конкурсів підтримки місцевих ініціатив від Асоціації ЄВРОРЕГІОН "КАРПАТИ - УКРАЇНА" починаючи з 2018 року.
Про особливості фільмування етапів реалізації проектів, графічний дизайн та роботу над відео-версією книги, яка до речі із перекладом на жестову мову, радо ділився Вадим Перетятко, відеограф та викладач коледжу.
Також, авторки висловили велику вдячність усім, хто допомагав досліджувати тему народного вбирії та запевнили, що не зупинятимуться на досягнутому, а продовжань свої дослідження і в інших населених пунктах Буковинської Гуцульщини.
Присутні радо ділилися своїми враженнями від видання та вітали авторок з чудовою презентацією.
--------------
Як придбати книгу?
Так, як книгу видали за грантові кошти ще наприкінці 2021 року і в малому тиражі - перш за все розповсюджували її серед учасників проекту, навчальних закладів, бібліотек і органів влади досліджуваних населених пунктів, а також партнерів району.
Однак, вже активно надходять запити щодо її придбання.
За рішенням авторів сума від придбання наразі наявних у нас 20 примірників книги, буде спрямована на потреби ЗСУ
Але дослідниці шукають можливість видати додатковий тираж для вільного продажу.
Тож слідкуйте за нашою сторінкою та пишіть у приватні повідомлення, щоб не пропустити вихід у вільний продаж книги " Одягові традиції Гуцульщини на Вижниччині" Олени Чепух (Фуштей), Марії Козубовської та Зіновії Сірецької.
______________________________
Довідково:
2018 рік - спільний проект Вижницької та Косівської районних рад «Налагодження міжрегіонального партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону» - переможець Конкурсу підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, який проводиться АОМС «Єврорегіон Карпати-Україна», за фінансової підтримки Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької обласних рад, компанії ДТЕК та ПрАТ "Моршинський завод мінеральних вод «Оскар»".
2019 рік - спільний проект Вижницької та Косівської районних рад «Популяризація історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону, шляхом збереження одягових традицій» - втілювався в рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка впроваджується Асоціацією «Єврорегіон Карпати - Україна» за фінансової підтримки Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької обласних рад, компанії ДТЕК та ПАТ "Концерн Галнафтогаз"
Бенефіціари проектів:
Косівська районна рада Івано-Франківської області;
Вижницька Районна Рада Чернівецької області;
Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини (філіал Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського);