Метою свята є підвищення суспільної уваги до діяльності краєзнавців, поглиблення дослідження та популяризації історії, культури, мови, звичаїв і традицій українського народу, репрезентації практичних здобутків у цьому напрямку, залучення до вивчення та пізнання рідного краю широких верств населення, поглиблення співпраці з державними органами влади, закладами культури та освіти, науковими установами, громадськими організаціями зацікавленими у розвитку краєзнавства.
У час постійних воєн краєзнавці-літописці та кобзарі часто були чи не єдиними трансляторами знань з історії та героїки України, а в часи 300-літньої російської окупації хранителям минувшини вдалося зберегти духовні та культурно-історичні зв’язки між поколіннями українців.
Сьогодні у цей складний для всіх час, Ви з честю виконуєте свій службовий обов’язок, охороняючи життя та спокій наших мешканців, стоячи на варті законності та правопорядку. Ваша професія вважається однією з найвідповідальніших та найважчих, адже саме від вміння невідкладно приймати правильні рішення залежить спокій мешканців повірених Вами населених пунктів.
Недбало кинутий недопалок, неконтрольоване розпалювання багаття, викинуті скляні пляшки на галявині у спекотну погоду можуть призвести до масштабної пожежі у лісовому масиві. Щоб не допустити загорань в лісах, фахівці Служби порятунку в пожежонебезпечний період приділяють особливу увагу профілактичним заходам серед відпочивальників у лісових масивах та працівників лісогосподарств.
Детальніше: Вижницький район: рятувальники протидіють пожежам в лісових масивах
День невідкладної медичної допомоги — це щорічна подія, яка відзначається 27 травня, щоб відзначити життєво важливу роль лікарів невідкладної медичної допомоги, медсестер, фельдшерів, реаніматологів та інших медичних працівників, які невтомно працюють, щоб надати невідкладну та життєво необхідну допомогу в критичних ситуаціях.
Детальніше: День невідкладної медичної допомоги — це щорічна подія, яка відзначається 27 травня
Біля могили, що у лісі на околиці села, представники духовенства відслужили молебень. А опісля у місцевому клубі відбувся концерт-реквієм.
Згадати про подвиг полеглих героїв прийшли перший заступник голови Чернівецької обласної ради Микола Гуйтор, заступник начальника Чернівецької ОВА Руслан Домніцак, голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк, голова Чернівецької районної ради Микола Куцак, Берегометський селищний голова Сергій Боднарюк, в.о. начальника відділу забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування, соціально-економічного розвитку та гуманітарної сфери районної військової адміністрації Анна Андрюк, члени обласного та районного товариства політв’язнів та репресованих, родичі загиблих повстанців.
Тут у лісах мешкають - вовки, рисі, бурі ведмеді, косулі, кабани, глушці та багато інших представників дикої фауни. У річках – лосось дунайський та форель райдужна.
З гірських вершин та полонин відкриваються безкраї краєвиди на Українські Карпати. Завдяки віддаленості від цивілізації, тут збереглися старовікові ліси, де переважає ялина, місцями зустрічається реліктовий вид - сосна кедрова, яким щонайменше 120 років.
Житель селища Путила Валерій Онуфрійович Манарха вже 11 років бореться з наслідками перенесеного інсульту. Шлях від невтішних прогнозів лікарів до головної мети – стати знову на ноги, щоб не бути ні для кого тягарем, – був болісним і важким. Однак, як тільки йому полегшало, Валерій Манарха загорівся ідеєю дійти до Вижниці, щоб у такий спосіб зібрати гроші на потреби 82-ї ОДШБ, другого батальйону, сьомої десантно-штурмової роти. А саме – на засіб радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Детальніше: Завершено марафон із Путили до Вижниці – на ходунках!
Вважається, що слов'янська писемність була створена у IX столітті, приблизно в 863 році. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на честь Костянтина, який прийняв чернецтво під ім’ям Кирила. Його старший брат Мефодій допомагав у цій справі. В результаті були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця.
На Буковину завітали давні та надійні друзі - офіційна делегація з округу Швабія Федеративної Республіки Німеччина на чолі з президентом Генеральної ради депутатів цього регіону Мартіном Зайлером. Візит наших німецьких партнерів відбувся в рамках багаторічної партнерської програми плідної співпраці між Чернівецькою областю та округом Швабія.
Під час свого перебування німецька делегація відвідала Вашківецьку лікарню реабілітації та паліативної допомоги з поліклінічним відділенням. Для цього медичного осередку торік партнери зі Швабії передали чималу партію гуманітарної допомоги.
Люди, що цілковито поклали своє життя на ваги свободи українського народу, існували в різні часи становлення нашої держави.
Починаючи з часів Київської Русі, продовжуючи часами Гетьманської ери та процвітання Запорізької Січі, в недовгий період існування Української Народної Республіки та Української повстанської армії. Ціла плеяда нових героїв з’явилася в останні роки, під час російської агресії на сході країни. Вони були, є і будуть завжди.