Серед проектів-переможців був і новий спільний проект Косівської та Вижницької районних рад «Популяризація історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону, шляхом збереження одягових традицій», який є логічним продовженням нашого проекту, що був реалізований у минулому році.

7 травня 2019 року, відбулось засідання Конкурсної Ради Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад, який проводиться Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» за фінансової підтримки Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької обласних рад, компанії ДТЕК та ПАТ "Концерн Галнафтогаз".

Прийом заявок здійснювався з 27 грудня 2018 до 15 березня 2019 року. Зі 142-х заявок, що надійшли до участі у конкурсі, до переліку переможців увійшли 35 проектів з Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей у трьох пріоритетах "Збереження природної спадщини", "Популяризація історико-культурної спадщини", "Туризм".

Загальний бюджет проектів – 11,2 млн грн, в т.ч. грант – 8,1 млн грн.

22 лютого 2017 року відбулася нарада з відбору громад Чернівецької області для участі у спільному проекті Австрійської Агенції Розвитку та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей». Розглянуто та проаналізовано 53 заявки громад із 10 районів області. В результаті відбору визначено 10 громад-учасників проекту.

В Компоненті «Просування всеохоплюючого принципу місцевого розвитку, орієнтованого на громаду» від Вижницького району відібрано  Берегометську селищну раду та Вижницьку ОТГ.

На території Берегометської селищної ради відібрано школу-сад «Росинка», в якій реалізовувався проект «Комплексна термоморденізація приміщень ДНЗ «Росинка»», зокрема, здійснювалася заміна вікон, системи опалення, встановлювались сонячні колектори.

Загальний бюджет проекту становив  493 195 грн. З них: - організація громади 20 049,0 грн.; - селищна рада 277 997,0 грн.; - ААР/ПРООН 195 150,0 грн.

Детальнішу інформацію щодо реалізації Спільного проекту Австрійської Агенції Розвитку ТА ПРООН "Сталий розвиток сільських територій Чернівецької та Одеської областей" на території Чернівецької області можна знайти ТУТ.

26 березня 2018 року задля розширення і поглиблення дружніх партнерських відносин щодо забезпечення розвитку територіальних громад Вижницького району Чернівецької області та Косівського району Івано-Франківської голови обох районних рад підписали угоду про співпрацю, після чого, впродовж 6 місяців, в рамках Конкурсу ініціатив карпатських громад від асоціації «Єврорегіон Карпати - Україна", реалізовувався спільний проект Вижницької та Косівської районних рад "Налагодження транскордонного партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону". Підсумком якого, стало підписання 28 вересня 2018 року угоди про партнерство і співпрацю між Вижницькою районною радою та містом Легіоново.

З 1 липня 2016 року в Чернівецькій області розпочалася реалізації пілотного проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Підтримка реформи децентралізації в Україні».

Проект спрямований на реалізацію ідей щодо надання послуг громадянам, для об’єднаних громад і громад, що мають бажання об’єднатися, на який Вижницька районна рада подала заявку з темою проекту «Виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію з добудовою внутрішніх вбиралень та актового залу у Вижницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Юрія Федьковича м. Вижниця Вижницького району Чернівецької області».

В рамках реалізації проекту був відібраний підрядник на виконання необхідних робіт з виготовлення ПКД, з яким укладений договір та оплачено роботи за кошти GIZ на загальну суму 128,0 тис. грн. Реалізація проекту була завершена у січні 2017 року. Нами був успішно зданий звіт. Готова проектно-кошторисна документація передана у Вижницьку ОТГ для проведення необхідних робіт у Вижницькій ЗОШ.

Детальнішу інформацію про реалізацію пілотного проекту Німецького товариста міжнародного співробітництва  (GIZ) «Підтримка реформи децентралізації в Україні» у Чернівецькій області можна переглянути ТУТ.

         Програма підтримки ініціатив місцевих карпатських громад започаткована у 2018 році як ініціатива Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна», підтримана Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською та Чернівецькою обласними радами.

         Метою Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад, оголошеного в рамках Програми, є створення та апробація системного механізму підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, спрямованих на вирішення проблем розвитку гірських територій.

         У 2018 році на Конкурс подано 107 заявок, з яких 32 – проекти-переможці, в тому числі і спільний проект Вижницької та Косівської районних рад «Налагодження міжрегіонального партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону».

Починаючи з 2008 року Вижницький район тісно співпрацює з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Так, у першій фазі Проекту (2008-2011 роки) у районі відібрано та профінансовано 5 мікропроектів, орієнтованою вартістю близько 1 млн. грн., з ремонту шкіл та садків, а саме по заміні вікон, дверей, ремонту покрівель та опалювальних систем, а також створено на території відповідних рад громадські організації, з метою забезпечення ефективної реалізації умов Проекту.
Під час третьої фази (2014-2017 роки), в рамках реалізації економічного компоненту, в районі створено 2 сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи «Банилів» та «Шепітчанка». Основною ідеєю роботи кооперативу «Банилів» є спільний обробіток землі із закупівлею всього необхідного обладнання. Першим мікропроектом кооперативу став «Економічний розвиток села Банилів. Надання послуг з обробітку землі» загальна вартість якого склала 662,5 тис. грн. в гривневому еквіваленті. Другим мікропроектом стало продовження спільного обробітку землі із докупівлею необхідного обладнання на суму 310 тис.грн. на даний час проходить звітування за використані кошти.
Спеціалізацією кооперативу в с. Долішній Шепіт є збір дикорослих ягід та грибів із подальшою реалізацією та переробкою. Першим мікропроектом кооперативу став “Центр заготівлі та переробки дикоросів на Вижниччині”, загальна вартість якого склала 850 тис.грн. з них 680 тис. грн.. кошти Проекту і 170 тис. грн. кошти громади. Другим мікропроектом стало «Економічний розвиток СОК «Шепітчанка». Встановлення холодильної камери», бюджет якого склав: кошти проекту 127,7 тис. грн., кошти кооперативу 31,9 тис. грн.

Детальнішу інформацію про реалізацію Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» у Чернівецькій області можна переглянути ТУТ.