На «Гарячу лінію» Управління ДМС у Чернівецькій області на номер (0372 55-04-61 нерідко надходять запитання щодо вимог до фотокарток, які надаються під час вклеювання фото по досягненні 25- 45-річного віку чи оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон для неповнолітніх осіб віком до 12 років? 

З огляду на наявність чіткого переліку професійних вимог до фотокартки для паспортного документа не радимо подавати до підрозділів ДМС фото, виготовлені самостійно.

Інформуємо, що відцифрований образ обличчя на фотокартках, що подаються для оформлення або обміну біометричних документів, повинен бути чітким та не допускати тіней, плям на обличчі та фоні. Також не допускаються відблиски на обличчі особи та фоні, ефект «червоних очей» або слід від спалаху. Фон для фотографування повинен бути однорідним, світлим та контрастувати з обличчям особи, її одягом та волоссям.

В умовах воєнного стану час звернення до міграційної служби з питань оформлення паспорта громадянина України вперше, обміну паспорта громадянина України чи вклеювання фото до паспорта у вигляді книжечки інколи має особливо важливе значення. Адже громадяни України вимушені мігрувати як в межах країни, так і за кордоном й не завжди володіють необхідним часом для отримання необхідної паспортної послуги. Тож чи можна замінити український паспорт заздалегідь, до завершення терміну дії документа, оформити першу ID-картку ще до досягнення 14 років чи вклеїти фото до настання 25-чи 45-річного віку?

Інформуємо, що у разі закінчення строку дії паспорта громадянина України документи для його обміну можуть бути подані протягом одного місяця до дати закінчення строку дії. Паспорт, що підлягає обміну, після прийому документів повертається особі та здається нею під час отримання нового паспорта.

У роботі з людьми, які постраждали від насильства, особливу увагу слід приділяти мові та підходу до спілкування. Термін «постраждала» чи «постраждалий» визначає людину, яка зазнала насильства, а «потерпіла» чи «потерпілий» – людину, що перебуває у кримінальному процесі. А от  визначення  «жертва» припустиме, лише якщо людина померла від насильства.

Уникайте фраз, які виправдовують чи пояснюють дії кривдника, наприклад:

«Можливо, ти сама його/її спровокувала» чи «Ти сама винна».

Вижниччина знову втратила Героя - жителя міста Вижниця солдата Рижикова Михайла Анатолійовича.
Загинув Воїн 12 травня 2025 року під час виконання бойового завдання поблизу с.Ободи Сумської області.
Вічна Пам’ять та Слава Герою!
Щирі співчуття рідним, близьким та побратимам...

На «Гарячу лінію» та в месенджер до сторінки УДМС у Чернівецькій області у мережі «Фейсбук» постійно надходять запитання щодо умов отримання паспортних послуг. Пропонуємо чергову добірку відповідей на запитання наших дозвонювачів та читачів.

Як можна підтвердити громадянство неповнолітньої особи, на ім’я якої оформлюється український закордонний паспорт, якщо один з батьків не є громадянином України?

Іноземець або особа без громадянства, які перебувають на території України і не можуть з різних причин своєчасно виїхати, мають право скористатися процедурою добровільного повернення на батьківщину. Це дозволяє залишатися в межах українського законодавства та легально перебувати ви значений термін на території України.

Для цього потрібно не пізніше останнього дня перебування в Україні звернутися із заявою до територіального підрозділу ДМС за місцем проживання для оформлення добровільного повернення.

Заява розглядається упродовж десяти робочих днів. У разі позитивного рішення  у підрозділі ДМС заявнику надається довідка, яка підтверджує його перебування в Україні в процесі добровільного повернення. Цей документ дозволяє тимчасово залишатися в країні до завершення процедури.

Процедура оформлення добровільного повернення займає до 60 днів із моменту подання заяви. Тобто іноземець або особа без громадянства мають в такому випадку законний додатковий термін перебування в Україні.

Зміна місця проживання під час воєнного стану не є завадою для отримання внутрішньо переміщеними особами пенсій, субсидій, соціальних виплат чи паспортних послуг. Щонайперше таким людям необхідно зателефонувати до контакт-центру «Укрпошти» за номером 0-800-300-545 та обрати розділ «Пенсії, соціальні виплати та субсидії» або звернутися до сервісного центру Пенсійного фонду. У розмові з оператором треба повідомити про необхідність отримати пенсію, грошову допомогу за новою адресою та надати свої персональні та контактні  дані.

Додатково з питань отримання  соціальних виплат, пенсій можна звернутися на урядову гарячу лінію за номером 1545 (працює цілодобово, дзвінки безкоштовні).

Водночас громадяни, евакуйовані з територій, де ведуться активні бойові дії або перебувають під окупацією, за наявності документів нового зразка, що посвідчують особу засобами ЄДДР,  можуть отримувати в підрозділах ДМС за місцем перебування послуги з:

Фахівці Чернівецької обласної служби зайнятості у січні-квітні 2025 року видали 130 ваучерів для підняття конкурентоспроможності окремих категорій громадян.

Зокрема, ваучери отримали:

  • 8 осіб – на перепідготовку за професією «кухар»;
  • 24 особи – на перепідготовку за професією «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва»;
  • 1 особа – на перепідготовку за професією «екстрений медичний технік»;
  • 59 осіб – на підвищення кваліфікації за професією «Водій автотранспортних засобів» категорії СЕ та за спеціальностями «Медсестринство», «Харчові технології», «Ветеринарна медицина»;
  • 38 осіб – на спеціалізацію за спеціальностями «Медицина», «Медична психологія», «Медсестринство» та «Терапія та реабілітація».

На підставі пункту 5 частини другої статті 4 Закону України «Про імміграцію» право на отримання дозволу на імміграцію мають особи, які раніше перебували в громадянстві України.

Перелік документів для надання дозволу на імміграцію визначені статтею 9 Закону України «Про імміграцію» та пунктом 11 Порядку провадження за заявами про надання дозволу на імміграцію і поданнями про його скасування та виконання прийнятих рішень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.12.2002 № 1983 (далі – Порядок провадження).

Підставою для звернення є оригінали (після пред’явлення повертаються) та копії документів, які підтверджують, що особа раніше перебувала в громадянстві України.

Кабінет Міністрів України підтримав важливу ініціативу: внесено зміни до постанови №55 від 20.01.2023, які надають право звільненим з полону громадянам України безкоштовно отримати паспорт: https://lnk.ua/AwVloKneP .

Це рішення — ще один крок у відновленні справедливості для наших Героїв, які повернулися з неволі. Держава бере на себе зобов’язання щодо відновлення документів тих, хто зазнав жахіть полону.

Що для цього потрібно: