У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої,  третьої та четвертої груп згідно з вимогами Податкового кодексу України року зобов’язані застосовувати РРО та/або ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

В Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що за п'ять місяців  2023 року власники землі та землекористувачі сплатили до бюджетів громад Буковини понад 185,3  млн гривень земельного податку. 

Фермерське господарство «Нік-2» на Кельменеччині працює понад 15 років, займається вирощуванням та реалізацією сільськогосподарської продукції: пшениці, ячменю, ріпаку, соняшнику, сої. На обробітку 313 га землі, є сучасна техніка для роботи в полях.

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, бізнес - спільнота Чернівецької області, що працює за спрощеною системою оподаткування протягом січня-травня 2023 року перерахувала до місцевого бюджету понад 322,7 мільйона гривень єдиного податку. 

Впродовж травня місяця фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області провели для платників податків сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія». Темами для спілкування були сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку.

Ольга Чигурян скористалася можливістю та отримала грант в рамках урядової програми єРобота  та відкрила власну справу. Вже кілька місяців Ольга підприємниця,  відкрила у центрі Чернівців кабінет із вдосконалення фізичного здоров'я людини.

Яким чином ФО – співвласники житлової нерухомості, що перебуває у їх спільній сумісній власності, але не поділена в натурі, можуть повідомити контролюючий орган про визначеного за їх згодою платника податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Один з найважчих злочинів, до якого вдається країна-агресор – примусове вивезення наших громадян на територію сусідньої країни.  Через це сотні тисяч українських громадян вимушено опиняються на ворожій території, дуже часто взагалі без жодних документів.

Житель смт.Берегомет Вижницького району Петро Середюк успішно працював підприємцем з 1995 року, проте у листопаді 2022 року у зв’язку із перепадами електроенергії, у магазині сталася пожежа, внаслідок якої було пошкоджено частина майна та обладнання. Маючи неабиякий багаж знань управління магазином, все ж таки вирішив відновити діяльність та продовжити справу, взяв участь в урядовій програмі єРобота «Власна справа», пройшов усі етапи і отримав мікрогрант, що стало неабиякою підтримкою його бізнесу.

Звертаємо увагу буковинців, внутрішньо переміщених осіб, іноземців та осіб без громадянства, які проживають на території Чернівецької області, що на період дії в Україні воєнного стану скасовано святкові неробочі дні, практику перенесення святкових днів, що припадають на вихідні, на наступні робочі дні та скорочення на одну годину передсвяткових робочих днів.