16 липня 2024 року вдруге відбувся неформальний нетворкінг для представників бізнесу на базі регіонального офісу – центру роботи з мікро- та малим бізнесом «Зроблено в Україні».

Впродовж місяця відбулося онлайн опитування щодо тем, які цікавлять учасників бізнесу. В опитуванні взяли участь понад 50 підприємців як діючих так і новачків. Більшість респондентів зацікавлені в проведенні таких заходів. За результатами опитування визначено спікерів та теми для обговорення на зустрічі.

Екватор літнього відпускного сезону, тож в підрозділах міграційної служби спостерігається звичний для цієї пори підвищений попит на адміністративну послугу з оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Для чернівчан ситуація ускладнена тим, що з технічних причин тимчасово припинив прийом громадян з надання паспортних послуг ЦНАП Чернівецької міської ради. Наразі в обласному центрі є три адреси, де можна отримати таку послугу: в Управлінні УДМС на Шептицького, 25, в Чернівецькому відділі УДМС по вул. Руській, 248-М та «Паспортному сервісі «Документ», розташованому за адресою: м. Чернівці, вул. Руська, 31-А.

У роботодавців тепер є додатковий стимул брати на роботу Захисників та Захисниць, оскільки підприємствам повертається половина фактичних витрат на оплату праці, але не більш як розмір мінімальної заробітної плати, у разі працевлаштування терміном понад рік безробітних з категорії УБД. Загальна тривалість виплати – до 6 місяців за умови працевлаштування строком до 1 року.

З початку року  було прийнято рішення про надання 5 роботодавцям компенсації у розмірі 50 відсотків фактичних витрат на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа УБД. Зазначені особи були працевлаштовані на посади:

На Буковині ще 16 заявників отримали позитивне рішення Державного центру зайнятості на отримання мікрогранту та ще одне позитивне рішення на «ветеранський грант».

Ознайомитися з переможцями можна тут.

Більшість підприємців будуть розширювати власну справу, і лише одна переможниця розпочне власну справу та відкриє кав’ярню у с.Бояни.

Підприємець Андрій Сідлецький з Чернівців після демобілізації вирішив відкрити власний спортзал, отримавши «Грант для ветеранів та членів їх сімей».

На початку року підприємець подав заявку на грант, а нещодавно відбулося відкриття спортзалу, в якому вже двічі на тиждень тренуються 60 дітей.

Андрій Сідлецький півтора року служив в ЗСУ на посаді командира роти та офіцера відділення, брав участь у захисті України від збройної агресії російської федерації.

«Я як ніхто розумію, що здоровому організму потрібно відновлення та підтримка»  - зазначає колишній військовослужбовець.

В умовах війни та вимушеної міграції мільйонів українців за кордон чимало наших співгромадян на чужині стають батьками та стикаються з питанням визначення громадянства дитини.

Попри відому для багатьох країн практику автоматичного надання громадянства дітям  іноземців за  правом народження, для держави Україна  такі малята залишаються нашими громадянами. Адже в українському законодавстві громадянство особи пов’язується насамперед із громадянством батьків чи одного з них на момент народження.

Звертаємо увагу буковинців, внутрішньо переміщених осіб, іноземців та осіб без громадянства, які проживають на території Чернівецької області, що на період дії в Україні воєнного стану скасовано святкові неробочі дні.

На виконання Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» Управління та територіальні підрозділи ДМС у Чернівецькій області працюють в штатному режимі згідно визначених графіків роботи.

До регіонального офісу – центру роботи з мікро- та малим бізнесом «Зроблено в Україні» у Чернівцях вже звернулися майже 200 осіб, які планують створювати або розширювати бізнес. З них 23 вже подали документи на отримання гранту за програмою «Власна справа» або на «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей».

До офісу також звернулися 26 учасників  бойових дій або членів їх сімей, які мають намір отримати «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей». Семеро  з них це діючі підприємці, які мають намір розширити власну справу за допомогою гранту, решта – ті, що бажають відкрити.

З початку року у Чернівецькій області 153 позитивні рішення на мікрогрант отримали буковинці в рамках урядової роботи єРобота «Власна справа». В області буде створено понад 300 нових робочих місць.

Більшість підприємців будуть розширювати власну справу, проте 21 особа має намір започаткувати власний бізнес.

Вклеювання фотокартки до паспорта громадянина України по досягненню 25- та 45-річного віку відбувається впродовж п’яти робочих днів від дати звернення.

У разі подання особою паспорта, оформленого територіальним підрозділом ДМС, який припинив діяльність або тимчасово не здійснює свої повноваження, картотеки заяв про видачу паспорта якого не збереглися, працівниками територіального підрозділу ДМС здійснюються необхідні перевірки. За необхідності підтвердження інформації, поданої заявником, строк вклеювання фотокартки може бути продовжений не більше ніж на 30 календарних днів, про що заявника інформують у письмовій формі.