Голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк спільно з першим заступником начальника районної військової адміністрації Миколою Федорощаком та Вижницьким міським головою Олексієм Чепілем взяли участь в мітингу-реквієму на площі Героїв Майдану м.Вижниці.
Посадовці разом з громадськістю вчора о 16:00 год. запалили свічки пам'яті та вшанували безневинно убієнних від голоду хвилиною мовчання.
Намірене знищення українців радянською владою під час голодоморів у ХХ столітті залишається незагоєною раною в генетичній пам’яті нашого народу. Окупаційна політика совєтів призвела до втрат мільйонів життів наших співвітчизників. Дізнаючись страшні сторінки історії, все більше країн сьогодні визнають Голодомор 1932 – 1933 років геноцидом українського народу.
 
Комуністи неодноразово влаштовували в Україні морення голодом. У 1921 – 1923-му, 1946 – 1947-му роках вони також принесли масові голодні смерті в домівки українців.
 
Нині, через століття, ми все ще переживаємо ці трагедії і бачимо, як новий путінський режим створює всі умови, аби люди тепер в інших країнах світу були позбавлені найголовнішого – хліба. Блокування вивозу українського зерна на продовольчі ринки світу створює для мешканців багатьох країн Азії та Африки штучний голод.
Цілеспрямоване знищення українського продовольства, зерносховищ знову повертає нас пам’яттю до голодних років ХХ століття.