Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.
За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій».
Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.
Колись музеї асоціювалися з нудними шкільними екскурсіями та старими предметами, які не можна чіпати руками. Та насправді музеї – скарбниці, які зберігають нашу історію, культурну спадщину та коріння, що як ніколи важливо в період війни.
Шановні працівники музеїв!
Вітаємо вас із професійним святом!
Зичимо вам натхнення на професійній ниві, поповнень музейних зібрань, розширення наукових та професійних доробок.
З повагою,
Голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк