Сьогодні, 6 травня, відбулось засідання Конкурсної Ради Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад, який проводиться Асоціацією «Єврорегіон Карпати – Україна» за фінансової підтримки Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької обласних рад, компанії ДТЕК та ПАТ "Концерн Галнафтогаз".

Прийом заявок здійснювався з 27 грудня 2018 до 15 березня 2019 року. Зі 142-х заявок, що надійшли до участі у конкурсі, до переліку переможців увійшли 35 проектів з Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей у трьох пріоритетах "Збереження природної спадщини", "Популяризація історико-культурної спадщини", "Туризм".

Загальний бюджет проектів – 11,2 млн грн, в т.ч. грант – 8,1 млн грн.

29 проектів реалізовуватимуться на території одного регіону, тобто вони є обласними, та 6 міжобласних ініціатив – на території принаймні двох карпатських областей.

Переможцями конкурсу, що впроваджуватимуть унікальні ініціативи з доданою вартістю на мапі Карпат, є 5 районних рад, 2 міста обласного значення, 5 ОТГ, 9 сільських рад та 14 неурядових організацій.

Тішимося, що проекти за участю Вижницької районної ради в числі переможців, а саме:

- «Популяризація історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону, шляхом збереження одягових традицій», де нашими партнерами є Косівська районна рада Івано-Франківської області, Вижницький коледж прикладного мистецтва ім.В.Ю.Шкрібляка, Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини (філіал Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського) Івано-Франківської області, Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв;

- «Презентація автентичної карпатської кухні як історичного скарбу України та частини кулінарної спадщини Європи», де ми виступаємо партнерами Радехівської районної ради Львівської області, ГО «Ми в дії» та Верховинської районної державної адміністрації Івано-Франківської області.

Також, приємно відзначити, що перемогу здобув ще один проект з Вижниччини – «Створення нового формату музею – запорука популяризації історико-культурної спадщини Вижниччини» Вижницької міської ради ОТГ.

Щиро вітаємо всіх переможців!