Вчора, 10 грудня, у Вашківецькій ОТГ відбулось відкриття Центру надання адміністративних послуг.

Привітати Вашківецьку громаду завітав заступник голови районної ради Сергій Вірста.

Завдяки співпраці громади та Програми «U-LEAD з Європою» було розроблено комплексний підхід до створення системи надання адмінпослуг. У ЦНАП міста Вашківці створено 6 робочих місць, а ще 2 віддалених робочих місця буде в селах Замостя та Карапчів. В оновленій будівлі з всім необхідним обладнанням громадяни зможуть отримувати 93 види послуг, 37 з яких соціального характеру.

Це вже третя громада на території Чернівецької області, де відкрито ЦНАП за підтримки Програми U-LEAD. Від програми надано меблі та комп’ютерне обладнання для робочих місць, проведено навчання персоналу. Громада відремонтувала приміщення колишньої поліклініки коштом власного бюджету, також минулого року було залучено 1,5 млн. грн. субвенції на соціально-економічний розвиток територій. Окрім ЦНАПу в оновленому приміщенні планується розміщення адмінбудівлі громади.

Віктор Лащак, радник з муніципальних послуг Чернівецького офісу Програми «U-LEAD з Європою», підкреслив те, що завдячуючи своїй активності громада змогла стати учасником програми. «В області це третій відкритий ЦНАП за підтримки U-LEAD, а в першому раунді загалом є 5 таких громад – відкриття були вже у Мамаївській та Тереблеченській ОТГ, а найближчим часом очікуються ще в Усть-Путильській та Вашковецькій громадах. Ви розпочинаєте свою роботу з надання 93 видів послуг, а найбільші ЦНАП мають близько 400 послуг. Тому є куди далі розвиватись чого вам і бажаю», - сказав Віктор Лащак.

Загалом же за підтримки Програми U-LEAD очікується допомога у відкритті 27 ЦНАПів в Чернівецькій області та понад п’яти сотень по всій Україні.