Соціальне відторгнення є проявом порушення базових прав людини та протиставляється соціальному залученню, тобто інклюзії. Внаслідок відторгнення  різні групи людей не можуть брати участі у житті суспільства, не мають доступу до освіти та ресурсів, відчувають дискримінацію тощо.

Відторгнення може проявлятися не лише внаслідок систематичної дискримінації через сексуальну орієнтацію людей, стать, вік, інвалідність, статус мігранта тощо. Без-емоційним за своїм впливом, але не менш драматичним за наслідками може бути системне ігнорування потребами різних соціальних груп через відсутність належної інфраструктури, транспортного сполучення, зв’язку, доріг, доступу до послуг тощо.

На підставі пункту 4 частини другої статті 4 Закону України «Про імміграцію» право на отримання дозволу на імміграцію мають особи, які є повнорідними братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онукою громадян України.

Підставою для звернення є оригінали (після пред’явлення повертаються) та копії документів, що засвідчують сімейні (родинні) відносини заявників з громадянином України, а також документів, що підтверджують факт перебування родичів іммігранта у громадянстві України.

Відповідно до частини другої вимог статті 26 Сімейного Кодексу України повнорідними є брати і сестри, які мають спільних батьків.

Письмові заяви про надання дозволу на імміграцію подаються у паперовій формі:

20 серпня 2024 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 3897-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які беруть участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України» (далі – Закон України № 3897), який набрав чинності 24 листопада 2024 року.

Відповідно до пункту 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України № 3897-ІХ, особи, які набули громадянство України у період з 1 січня 2018 року до дня набрання чинності цим Законом, мають право протягом 12 місяців з дня набрання чинності цим Законом подати декларацію про відмову від іноземного громадянства у разі неможливості припинення іноземного громадянства.

Зазначене право надано таким категоріям осіб:

За завданням Президента продовжуємо удосконалювати надання послуг українцям, які знаходяться за кордоном.

Уряд затвердив зміни до Порядку реалізації експериментального проєкту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які, зокрема, стосуються правил оформлення паспортних документів. Відповідний акт підготували МВС України, Міністерство оборони України та Державна міграційна служба України.

Що змінилося при оформленні паспортів?

Від минулого року в Чернівецькій області на базі структурних підрозділів Чернівецького обласного центру зайнятості працюють чотири офіси «Зроблено в Україні» – у Чернівцях, Вижниці, селищі Глибока та в Хотині.

За час роботи до офісів за консультаціями звернулося майже 1100 осіб, які планують створювати або розширювати бізнес. З них 51 особа подала документи на отримання гранту за програмою «Власна справа» або на «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», а ще 23 – отримали позитивні рішення.

З часу відкриття офісів найбільше консультацій надано з питань отримання грантів «єРобота» (1043), підбору персоналу та інших програм зайнятості (441). Також 194 консультації стосувалися питань кредитування за програмою «5-7-9%», 121 консультація – за програмою «єОселя».

Нагадуємо, що офіси підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні» в Чернівецькій області працюють за адресами:

Підставою для звернення є оригінали (після пред’явлення повертаються) та копії статуту та/або зареєстрованих договорів (контрактів) про інвестиційну діяльність та довідка банку про надходження іноземної інвестиції в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менше 100 (ста) тисяч доларів США.

Копія довідки банку надається іммігрантом за місцем свого проживання працівнику територіального органу ДМС або територіального підрозділу ДМС, який у день подання надсилає її до ДМС, або надсилається іммігрантом особисто до ДМС у паперовій або електронній формі. ДМС проводить перевірку інформації, внесеної до такої довідки, на відповідність вимогам Закону України “Про імміграцію”. За результатами перевірки інформації відповідь надається ДМС протягом трьох робочих днів. За наявності технічної можливості відповідь надається в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Письмові заяви про надання дозволу на імміграцію подаються у паперовій формі:

На підставі пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про імміграцію» право на отримання дозволу на імміграцію мають діячі науки і культури, імміграція яких відповідає інтересам України.

Які документи вони повинні подати:

Підставою для звернення є документ, що підтверджує підтримку їхньої заяви про надання дозволу на імміграцію міністерством або іншим центральним органом виконавчої влади.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій та Міністерство освіти і науки визначають у місячний строк, чи відповідає інтересам України імміграція іноземних діячів культури та науки, які порушили клопотання про надання дозволу на імміграцію, і у разі позитивного висновку видають їм документ про підтримку такого клопотання.

Олександр Ясинський із міста Хотин нещодавно здійснив свою давню мрію – завдяки мікрогранту у розмірі 250 тисяч гривень він започаткував власний бізнес.

Так з’явилася кав’ярня «O Bakery» – затишне місце, де аромат свіжої випічки змішується із запашною кавою, створюючи атмосферу справжнього гастрономічного раю. Щоб зробити заклад максимально комфортним для гостей, Олександр придбав професійне кухонне обладнання: розстоєчну шафу, витяжку, морозильну та холодильну камери, конвекційну піч, візок пекарський, POS-систему, а також стильні меблі – барну стійку з вітриною, столи та стільці, які додають інтер’єру особливого шарму.

«O Bakery» має свою унікальність – тут не просто продають каву та випічку, а створюють справжній кулінарний витвір. Асортимент хлібобулочних виробів змінюється залежно від часу доби: зранку – повітряні круасани та ніжні сирники, вдень – хрусткі багети та ситні сендвічі, а ввечері – ароматні слойки та десерти, які ідеально доповнюють вечірню каву або чай. У меню також є страви для дітей, тож тут із задоволенням смакують і дорослі, і малеча.

Перевірити стан готовності документа можна на офіційному сайті ДМСУ за допомогою електронного сервісу «Перевірка стану оформлення документів».

Надаємо покрокову інструкцію:

- перейдіть за посиланням  https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html

- оберіть тип документа – паспорт громадянина України у формі картки (ID), паспорт для виїзду закордон тощо;

- оберіть, на підставі якого документа оформлюється новий паспорт – паспорта у формі книжечки, ID-картки, сідоцтва про народження тощо;

- введіть серію (за наявності) та номер документа, на підставі якого здійснено оформлення;

- натисніть «Знайти».

Перед вами з’явиться інформація стосовно готовності вашого паспорта.

 

Іноземні громадяни, які проходили військову службу у Збройних Силах України, Державній спеціальній службі транспорту або Національній гвардії України протягом трьох і більше років, а також особи, яких військово-лікарська комісія визнала непридатними до військової служби, мають право на отримання дозволу на імміграцію.

Детальну інформацію щодо порядку подання документів можна знайти в нашій інфографіці: