Працівники міграційної служби у своїй повсякденній роботі постійно спілкуються  з відвідувачами, що є ветеранами війни та отримали інвалідність під час бойових дій. Комунікація з такими людьми вимагає знання певних правил, яких варто дотримуватися не лише надавачам адміністративних послуг, а й всім без винятку українцям:

- не слід без дозволу порушувати особистий простір людини з інвалідністю;

- перш ніж запропонувати допомогу, необхідно запитати, чи  буде це зручно співрозмовнику;

- звертаючись до людини з посткомоційним синдромом, яка погано чує, слід говорити голосніше;

У зв’язку з укладанням/розірванням шлюбу один з подружжя нерідко бере прізвище іншого або ж повертає собі прізвище попереднє. У будь-кому випадку зміна персональних даних після отримання свідоцтва про укладання чи розірвання шлюбу передбачає обов’язкову заміну паспорта громадянина України у місячний термін після дати реєстрації акту цивільного стану.

Для працівників міграційної служби важливо отримувати зворотній зв’язок від відвідувачів  щодо якості надання адміністративних послуг. Це дозволяє краще бачити можливі проблеми в роботі структурних та територіальних підрозділів та оперативно їх усувати.

Щоби покращити роботу Управління ДМС у Чернівецькій області, кожен відвідувач може взяти участь у громадському опитуванні та висловити свою думку щодо рівня сервісу у конкретному територіальному підрозділі.

Для цього достатньо відсканувати спеціальний QR-код, який спрямовує особу на офіційний сайт ДМС, на електронний сервіс «Громадське опитування» та залишити свій відгук.

Новий цифровий застосунок для пошукачів роботи запустила Державна служба зайнятості. Підтримали розробку Польща, Німеччина та Програма розвитку ООН. 

Застосунок “Державна служба зайнятості” доступний в App Store та Google Play

Застосунок — це не тільки найбільша в Україні база вакансій, які можна фільтрувати за різними критеріями, а й зручний сервіс. Тут можна шукати вакансії з житлом або вакансії для ветеранів. 

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю зріс до 3600 грн для більшості категорій населення.

Це рішення зафіксовано Постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 19.09.2024 № 74.

Нові правила вже діють з 1 жовтня.

Буковина давно стала місцем прихистку для десятків тисяч українців, які вимушено покинули власні домівки й заради збереження власного життя, життя та здоров’я рідних перелилися до більш безпечних регіонів. Нерідко у внутрішньо переміщених осіб виникають запитання щодо отримання паспортних послуг. Одне з них зокрема звучить так:

«Документи для оформлення ID-картки або закордонного паспорта подавалися до територіального підрозділу ДМС, який у зв’язку з проведенням активних бойових дій не працює. Чи є можливість завершити оформлення паспорта іншим територіальним підрозділом ДМС?»

Субсидія — це допомога від держави, яку надають людям, щоб частково або повністю оплатити певні витрати. Найчастіше субсидії дають на оплату комунальних послуг (газ, вода, електрика, опалення). Держава покриває частину витрат, а людина платить решту.

 Детальніше про те хто може її отримати, які документи потрібні та куди з ними звертатись — розповідають юристи системи безоплатної правничої допомоги.

Однією з ознак реформування ДМС України є створення додаткових майданчиків з надання громадянам популярних адміністративних послуг у сферах міграції. Завдяки появі мережі відділень Паспортного сервісу ДП «Документ» на території України й за кордоном та ЦНАПів в багатьох ОТГ  паспортні послуги стали більш доступні громадянам, а ажіотажні черги в підрозділах міграційної служби залишилися в минулому.

Однак, залишається чіткий перелік послуг, які можна отримати виключно в підрозділах ДМС України. Серед них зокрема:

- вклеювання фото до паспорта громадянина України у вигляді книжечки по досягненні 25- та 45-річного  віку;

- оформлення паспорта громадянина у вигляді ID-картки у випадку втрати чи викрадення попереднього документа;

- оформлення паспорта громадянина у вигляді книжечки  громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов`язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року;

- оформлення паспорта вперше після досягнення 18-річного віку без подання документів з фотозображенням особи, виданих уповноваженими органами, установами, організаціями;

- оформлення паспорта вперше після досягнення 18-річного віку особі, яка надала рішення суду про встановлення особи (для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи);

- повернення на проживання в Україну особи, яка постійно проживала за кордоном;

- оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку, якщо така особа не отримувала паспорта, оформленого із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру;

- оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки за кордон особі, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або стосовно якої обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, або яка перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу.

 

Управління ДМС у Чернівецькій області

 

Міграційна служба у своїй життєдіяльності теж має певні «біоритми» – періоди, коли показники оформлення паспортних документів передбачувано збільшуються або скорочуються. Так, вже за місяць-півтора до початку зимових й літніх канікул кількість відвідувачів в підрозділах ДМС стабільно зростає, а в періоди міжсезоння – навесні та восени – очікувано падає.

Виготовлення нового паспорта вимагає певного часу: в залежності від режиму оформлення – 7 або 20 робочих днів. Проте нерідко трапляється, що поїздка запланована, квитки придбано, а термін дії паспорта вкрай невчасно закінчився. І з’ясовується ця обставина просто під час перетину кордону (!!!).

Ухвалено чергові рішення за урядовими програмами  «Власна справа» та «Грант для ветеранів та їх подружжя», які подавали заяви на отримання мікрогрантів у період з 09 по 22  вересня 2024 року з урахуванням доопрацьованих заяв, поданих у попередні періоди.

Файл з переліком номерів заяв, які набрали найбільшу сукупну кількість балів за програмою «Власна справа», можна завантажити  тут .

У Чернівецькій області ще 10 осіб отримали позитивне рішення на отримання мікрогранту за програмою «Власна справа» та двоє  переможців за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», більшість будуть розширювати власний бізнес.