Люди з інвалідністю шукають роботу здебільшого через ті самі причини, що й інші люди. Вони хочуть заробляти на життя, жити самостійно та підтримувати соціальні контакти. Як і для інших шукачів роботи, пошук роботи та професійне зростання на ній важливо для їхньої самооцінки.

Щоб допомогти  людям з інвалідністю знайти роботу та  виявити причини, які цьому заважають, Чернівецький обласний центр зайнятості  проводить опитування для вивчення питання  обізнаності людей із інвалідністю щодо можливостей працевлаштування.

Після початку повномасштабної війни в Україні мільйони наших співгромадян були вимушені покинути рідні домівки та виїхати за кордон. Серед них було чимало жінок при надії, які народили діток за межами батьківщини. Тож для багатьох батьків постало питання документування малечі за кордоном. Та чи можна оформити закордонний паспорт дитині без повернення в Україну?

Це можна зробити в закордонних відділеннях «Паспортного сервісу» та в українських дипломатичних установах. Якщо паспорт одного з батьків протерміновано або до документа не вклеєно актуальне фото, можна одночасного оформити ID-картку законному представнику дитини (одному з батьків, опікунів чи усиновлювачів) та закордонний паспорт дитині. Для цього потрібно звертатися до закордонних підрозділів «Паспортного сервісу».

Звертаємо увагу буковинців, іноземців та осіб без громадянства та внутрішньо переміщених осіб, що відзначення Великодня 05 травня 2024 року не змінить режиму роботи обласного апарату та територіальних підрозділів Управління ДМС у Чернівецькій області.

Попри те, що війна щодня множить травми українського суспільства, ми вчимося поважати один одного незалежно від особливостей фізичного, психічного чи ментального стану, національності, статі чи поглядів на життя.

Важливою складовою цих процесів є правила комунікації, що дозволяють відокремлювати людину від її зовнішніх ознак, уникати у формулюваннях некоректних узагальнень чи зайвого емоційного навантаження, стигматизуючих або ж надміру метафоричних висловів.

У багатьох населених пунктах України, в тому числі й на Буковині,  відбувається активний процес зміни назв площ, вулиць, провулків тощо. У зв’язку з цим чимало краян задаються запитанням: чи потрібно через це змінювати паспортні документи або проставляти нові штампи про реєстрацію місця проживання?

Роз’яснюємо: документи, що посвідчують особу, обмінювати не потрібно, як і ставити новий штамп про реєстрацію.

Одне з найпоширеніших запитань, з яким звертаються дозвонювачі на «Гарячу лінію» УДМС у Чернівецькій області на номер (0372)-55-04-61, стосується вартості оформлення паспортних документів для громадян України, іноземців та осіб без громадянства.

Інформуємо, що від початку року змінилася вартість адміністративних послуг з оформлення  таких документів, як:

На «Гарячу лінію» УДМС у Чернівецькій області на номер (0372) 55-04-61 надійшло запитання: «З якого віку можна оформити закордонний паспорт неповнолітній особі на 10 років?».

Роз’яснюємо, що неповнолітнім особам від народження й до виповнення 16 років паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється  терміном на 4 роки. При цьому вартість та терміни отримання зазначеної адміністративної послуги однакові як для дорослих, так і для маленьких громадян України.

10 травня 2024 року завершується дія експериментального проєкту щодо одночасного оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Відтак, до законодавчого врегулювання надання послуг з одночасного оформлення паспортних документів із 11 травня 2024 року оформлення ID-картки та закордонного паспорта буде здійснюватися за загальними правилами.

Щодня кожен з нас перетинається з людьми, що мають особливі потреби. Але не всі ми знаємо, як з спілкуватися, не завдавши їм мимохіть шкоди, помічати їхні потреби, коректно спілкуватися та надавати з дозволу дієву допомогу.  

Про все це можна дізнатися у розділі «Довідника безбар’єрності» «Етика взаємодії з різними людьми». Він містить відповіді на такі важливі запитання, як:

На «Гарячу лінію» УДМС у Чернівецькій області на номер (0372) 55-04-61 надходять запитання щодо можливості оформлення другого закордонного паспорта.

Нагадуємо, що паспорт громадянина України для виїзду за кордон підтверджує особу за межами країни і дає право на виїзд з України та на повернення назад.  Згідно з чинним законодавством, кожен громадянин України має право на два закордонних паспорта.