У Чернівцях розпочався форум «Сучасний бізнес на Буковині: державна фінансова підтримка та міжнародні ініціативи», організатором  якого є  Чернівецький обласний центр зайнятості за підтримки Представництва Агентства ООН у справах біженців в Україні.

У Форумі беруть участь представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, провідних банківських установ, успішні підприємці та роботодавці, які зацікавлені в економічному розвитку Буковини. А також представники міжнародних  та національних  організацій та фондів, що сприяють у реалізації бізнес-проектів на території нашого краю.

«Чи передбачені адміністративні стягнення за несвоєчасне оформлення першого паспорта громадянина України у вигляді ID-картки?», – з таким запитанням на «Гарячу лінію» УДМС у Чернівецькій області звернулася мати 14-річного підлітка.

Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст.  21. Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»:

Від початку 2023 року 821 внутрішньо переміщена особа скористалися послугами Чернівецької обласної служби зайнятості. Статус безробітного мали 641 ВПО. Вдалося знайти роботу на Буковині для 237 переселенців.

Найбільше ВПО знайшли роботу у Чернівецькому районі – 179, у Дністровському районі – 51 та у Вижницькому –  7 людей.

Чернівецька обласна служба зайнятості у січні-вересні 2023 року видала 445 ваучерів для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці окремим  категоріям громадян.

Голова Державної міграційної служби України Наталія Науменко розказала, що за результатами дискусій з правоохоронними органами, розроблений законопроєкт, що врегульовує питання статусу іноземців, які зараховані в ДФТГ (Добровольче формування територіальної громади) або ТРО (Сили територіальної оборони), та багато інших питань.

На «Гарячу лінію» Управління ДМС у Чернівецькій області (0372-55-04-61) нерідко надходять запитання щодо документування військовослужбовців, які перебувають вдома у короткострокових відпустках і не завжди мають час дочекатися готового паспорта.

Голова ДМС пояснила різницю між статусом «біженця» та «тимчасовим захистом» українців за кордоном. Окремі частини, «вирвані» із цілісного контексту недавнього інтерв’ю голови ДМС України Наталії Науменко для ЗМІ, стали об’єктом для численних коментарів та подальших маніпуляцій. Йдеться про розуміння і сприйняття поняття «біженець».

Станом на 19 жовтня 2023 року у базі даних Чернівецької обласної служби зайнятості 745 вакансій. 26 пропозицій роботи з оплатою від 20 до 50 тис. грн.  75 – з оплатою від 15 до 20 тис. грн,  249 –  з оплатою від 10 до 15 тис. грн.

В рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен!» впродовж вересня фахівці Чернівецької обласної служби зайнятості провели для внутрішньо переміщених осіб 93 інформаційно-консультаційні заходи.

Дозвонювачі «Гарячої лінії» Управління ДМС у Чернівецькій області (0372-55-04-61) нерідко цікавляться станом готовності паспортного документа, термін виготовлення якого сплив. Бо відповідний електронний сервіс на сайті ДМС України (https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html) досить часто може видавати статус «Інформації не знайдено».