Які послуги в оформленні документів можуть отримати за кордоном громадяни України, які виїхали до Європи після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських загарбників?

Сьогодні українці можуть оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон у закордонних дипломатичних установах нашої держави –  у консульствах чи посольствах.

Також підрозділах ДП «Документ», які працюють у Італії (Мілан), Польщі (Варшава, Краків, Вроцлав, Ґданськ), Німеччині (Берлін, Кельн), Іспанії (Мадрид, Валенсія), Чехії (Прага), Словаччині (Братислава) та Туреччині (Стамбул), наші громадяни можуть отримати такі послуги:

Чи існує можливість оформлення паспорта громадянина України вперше по досягненню 14-річного віку, якщо у особи з поважних причин немає документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, її батьків? Так, навіть за таких умов громадянина України  можна і потрібно документувати особу, яка досягла 14 років, першим паспортом у вигляді ID-картки.

Паспорт громадянина України у вигляді ID-картки впроваджений з 1 січня 2016 року. Та попри досить довгий термін користування цим документом, дотепер не всі українці володіють повною перевіреною інформацією щодо процедури його оформлення, умов користування, термінів зберігання тощо. Спробуємо заповнити ці пробіли у знаннях, застосувавши бліц-формат.

Нині в базі Чернівецького обласного центру зайнятості зареєстровано понад 600 вакансій. Найбільше пропозицій роботи є для бухгалтерів – 52 вакансії, для молодшого і середнього медперсоналу – 43, для слюсарів різних напрямів діяльності – 34.

Звертаємо увагу мешканців територіальних громад, які перебувають в зоні обслуговування Вижницького відділу Управління ДМС у Чернівецькій області, що вказаний територіальний підрозділ міграційної служби надає адміністративні послуги у сферах міграції:

- Оформлення і видача паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, в т.ч.:

З огляду на кількість наших співвітчизників, які через війну вимушено опинилися за кордоном, міграційна служба передбачила можливість оформлення першого паспорта у вигляді ID-каркти для громадян України, які перебувають за кордоном і досягли 14-річного віку. Донедавна юним українцям задля цього доводилося спеціально приїздити на батьківщину й витрачати кошти на дорогу та час на очікування готового паспорта.

Звертаємо увагу випускників навчальних закладів та осіб, які планують здавати Національний мультипредметний тест, що цьогорічну сесію НМТ заплановано на 14 травня – 25 червня ( основна),

додаткова 11–19 липня. Відповідно,  реєстрація бажаючих взяти участь в сесіях НМТ триватиме з 14 березня до 11 квітня включно та 10–15 травня у додатковий період.

Послуга з одночасного оформлення ID-картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон виявилася надзвичайно затребуваною серед українців. Адже скорочення удвічі терміну очікування готових документів під час війни стало для багатьох фактором безпеки.

Подвійною послугою одночасного оформлення двох паспортів можуть скористатися і юні українці, які досягли 14-річного віку. Для цього необхідно звернутися до підрозділу міграційної служби за місцем проживання і надати такі документи:

За  розмірами паспорт громадянина України у вигляді ID-картки подібний до звичайної банківської картки. Та за кількістю переваг він не лише перевищує всі попередні зразки паспортів, що діяли на території України, а й чимало сучасних представницьких документів інших країн.

Розгрузки, ремені та сумки для наших захисників  – такий спектр замовлень для прошиття у підприємниці Лариси Зваричук, яка розвиває бізнес, заручившись підтримкою  урядової програмою єРобота «Власна справа». 

Підприємниця за кошти гранту урядової програми єРобота створила власне швейне виробництво з пошиття різних швейних виробів для потреб військових.