Днями, податкова служба Буковини провела для представників бізнес – спільноти та консультантів з ведення бухгалтерського обліку робочу зустріч щодо питань застосування норм Закону України №3219. 

Упродовж січня - липня 2023 року до місцевих бюджетів Чернівецької області надійшло 3579,2 млн гривень податків та зборів, це перевищило показник аналогічного періоду 2022 року на 776,4 млн гривень. Про це повідомив начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак.

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що роботодавці, який наймають працівників на роботу зобов’язані перш за все укласти з найманим працівником трудову угоду (контракт, договір) у письмовому вигляді, видати наказ чи розпорядження про прийняття працівника на роботу та повідомити про це територіальний орган Державної податкової служби за місцем обліку платника єдиного внеску.

Підприємець Роман Канєв за фахом економіст, має досвід роботи у сфері послуг, а ще має пасіку. Щоб розвивати власну справу, чоловік взяв учать в урядовому проєкті «єРобота» і нині реалізовує свою бізнес-ідею.

         Бджільництво – прибуткова справа, переконаний підприємець. Адже мед – унікальний продукт. Його цілюща сила відома здавна, як і лікувальні властивості інших продуктів бджільництва, зокрема, прополісу, пилку тощо. Тож і попит на мед завжди є.

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, Закон №3219 не вносить змін до п. 9-19 розд. VIII Закону про ЄСВ щодо застосування пільг зі сплати ЄСВ для ФОП з 1 березня 2022 року до припинення війни, а також протягом наступних 12 місяців. Тож з 1 серпня 2023 року ці пільги також діють.

Усі суб’єкти господарювання, які перейшли чи обрали спеціальну групу оподаткування за ставкою 2 відсотки з 1 серпня 2023 року повернуться на довоєнні умови, це передбачено нормами Закону України № 3219 від 30.06.2023 року – про це у своєму коментарі для ЗМІ повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан.

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області повідомляють, що за сім місяців 2023 року суб’єкти господарювання, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів Буковини понад 442,2 млн грн єдиного податку. Порівняно з аналогічним періодом 2022 року надходження цього платежу зросли майже на 77,6 млн гривень. 

У зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219) у Головному  управлінні ДПС у Чернівецькій області про особливості відновлення відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) підготували для вас коротке роз'яснення .

Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» відновлено положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) – про це у своєму коментарі для ЗМІ повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан.

Понад 1260 підприємств, установ та організацій області у січні-липні цього року подали інформацію про 3740 вільних посад.

За видами економічної діяльності найбільша кількість вакансій надійшла від роботодавців переробної промисловості (20,4%), оптової та роздрібної торгівлі (17,6%), сфери освіти (10,8%),  охорони здоров’я (10,1%), сільського, лісового та рибного господарства (8,7%), установ державного управління й оборони та сфери транспорту та складського господарства (6,4%), галузі будівництва (3,5%).