З початку 2023 року 50 роботодавців Чернівецької області скористалися можливістю отримати компенсацію за працевлаштування 132 внутрішньо переміщених осіб. Загалом компенсація складає понад 1,5 млн.грн.

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків – фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, вводиться поняття мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ).

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що впродовж січня – травня 2023 року для упередження та виявлення порушень у сфері обігу пального проведено 23 фактичні перевірки.

За п'ять  місяців 2023 року за користування надрами для видобування корисних копалин, нафти, газу та використання лісу, води, надр, радіочастотних ресурсів платники податків Чернівецької області сплатили до бюджетів всіх рівнів 42,6 млн грн рентних платежів - інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. 

З початку 2023 року на Буковині 81 заявник отримав позитивне рішення на отримання мікрогранту в рамках урядової програми єРобота. 13 з них розпочнуть власну справу, решта –  розширять власний бізнес, закуплять нове обладнання. На ці потреби буде використано 19,5 млн грн. В області заплановано створити 152 нових робочих місця в рамках урядової програми єРобота «Власна справа».

Щоби дізнатися, на якій стадії виготовлення документи, українці активно користуються онлайн-сервісом «Перевірка стану оформлення документів» на офіційному сайті ДМС.

За допомогою цього сервісу можна перевірити стан оформлення таких документів, як:

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що  Наказом Мінфіну від 22.03.2023 р. №148, затверджено Порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують підприємцям, які прийняли рішення про припинення підприємницької діяльності, що  рахунки які відкривалися для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємництва, підлягають закриттю.

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що для отримання знижки за 2022 рік необхідно заповнити та до 31 грудня 2023 року включно подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи, у якій вказати: суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, видів понесених витрат, їх розмір і розраховану суму податку на доходи фізичних осіб до повернення. 

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що впродовж січня – травня 2023 до місцевих бюджетів територіальних громад надійшло акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на загальну суму понад 45,0 млн грн.  Це на 1,8 млн грн більше ніж за відповідний період минулого року.