Люди, що цілковито поклали своє життя на ваги свободи українського народу, існували в різні часи становлення нашої держави.
Починаючи з часів Київської Русі, продовжуючи часами Гетьманської ери та процвітання Запорізької Січі, в недовгий період існування Української Народної Республіки та Української повстанської армії. Ціла плеяда нових героїв з’явилася в останні роки, під час російської агресії на сході країни. Вони були, є і будуть завжди.
Тому День героїв, що святкується щороку 23 травня, завжди буде важливим та актуальним для кожного українця. Адже тільки завдяки героїзму наших краян у всі часи та епохи, наша держава сьогодні знаходиться на мапі землі.
Ініціаторами впровадження Дня Героїв є представники (ОУН) Організації українських націоналістів. Під час свого Другого великого збору, який проходив у Кракові весною 1941 року, українські націоналісти постановили щороку відзначати «Свято Героїв Революції». Поряд з цим днем пропонувалося вшановувати 22 січня, як День соборності України, та 31 серпня – День боротьби за незалежність.
В часи Радянського союзу свято відзначалося у підпіллі. Також його не забувала українська діаспора у різних куточках світу. І тільки у 1992 році воно стало широко відомим на теренах нашої держави. Попри те, що День героїв не є офіційним святом, воно дедалі частіше відзначається на рівні державних та самоврядних організацій. У громадах відбуваються культурні масові заходи під егідою представників органів влади.
З початком російської агресії цей день є ще одною можливістю вшанувати пам’ять загиблих українських військових, які є самовідданими борцями за свободу України.
Російська агресія на сході Україні, а радше відвага та мужність українських героїв, які з 2014 року чинять їй супротив, надали нове дихання цьому святу. Сьогодні лави героїв щоденно доповнюють герої сучасності, які не шкодуючи свого життя воюють за мир, добробут та цілісність нашої держави.
Цей день присвячується вшануванню пам’яті загиблих Героїв, розповідям про визначні битви, які є величезним мотиватором для наступних поколінь боронити нашу незалежність.
З повагою,
Голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк