Урядом затверджено новий Порядок продовження строку перебування та тимчасового проживання, продовження та скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, яким передбачено проставляння нових відміток про продовження строку перебування та тимчасового проживання у паспортних документах іноземця або особи без громадянства.
З початку року 177 буковинців отримали позитивне рішення на отримання мікрогранту в рамках урядової програми єРобота «Власна справа». Грантові кошти допоможуть розпочати власну справу для 23 заявників, решті – 147 підприємцям та 7 юридичним особам – розширити бізнес. Загалом у Чернівецькій області заплановано створити 380 робочих місць.
Детальніше: На Буковині буде створено 380 робочих місць в рамках урядової програми єРобота
Розпочалася Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен!», метою якої є допомога внутрішньо переміщеним особам працевлаштуватися та інтегруватися в місцеві громади.
Детальніше: Cтартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен!»
Голова Державної міграційної служби України Наталія Науменко в інтерв’ю журналістам зазначила, що питання перебування в Україні іноземців, які воюють на її стороні, врегульовується ще з 2014 року, коли з'явились добровольчі формування, що не мали законодавчо закріпленого статусу.
Детальніше: На яких підставах можуть перебувати в Україні іноземці, котрі воюють у складі ЗСУ
Від початку року на Буковині українці зі статусом ВПО відкривають власні справи та розширюють бізнеси. За цей час через урядову програму єРобота «Власна справа» переселенці отримали близько 2 млн гривень на свої проєкти.
На «Гарячу лінію» УДМС у Чернівецькій області на номер 0372-55-04-61 та на сторінку ДМС України у мережі «Фейсбук» за посиланням https://www.facebook.com/dmsu.gov.ua надходить чимало звернень щодо порядку оформлення паспортних документів. Пропонуємо добірку відповідей на низку таких запитань.
Детальніше: «Фейсбук» консультує з питань оформлення паспортів
Паспорт громадянина України у формі ID-картки, строк дії якого закінчився за 30 днів до або після 24 лютого 2022 року, та паспорт громадянина України зразка 1994 року, до якого в аналогічні терміни не вклеєно актуальне фото по досягненні 25- чи 45-річного віку, в умовах війни є документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України і підлягають обміну або вклеюванню нових фото впродовж 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану. Тобто, ці документи дійсні не тільки доки триває воєнний стан, а й протягом місяця після його скасування чи припинення, після чого ID-картку треба буде обміняти, а чергову фотокартку вклеїти у паспорт-книжечку.
Законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів громадянина України зразка 1994 року. Однак передбачений чіткий перелік вимог, коли обмін наявного паспорта на новий є обов’язковим.
Зокрема, обмін паспорта здійснюється у разі:
Чернівецька обласна служба зайнятості в січні-серпні поточного року видала 390 ваучерів для підняття конкурентоспроможності окремим категоріям громадян.
Зокрема, ваучери отримали:
Детальніше: На Буковині 390 осіб отримали ваучери на навчання
Під час подання заяви-анкети на оформлення паспорта громадянина України вперше особа подає оригінали документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків або одного з них, які на момент народження особи перебували у громадянстві України (для підтвердження факту належності особи до громадянства України).
Детальніше: Чи можна оформити ID-картку вперше без українських паспортів батьків?