Впродовж січня 2024 року 485 роботодавців поінформували Чернівецький обласний центр зайнятості про наявність 1065 вакантних посад. Заявлена кількість вакансій більша на 62,3% у порівнянні із січнем 2023 року.

Середній розмір заробітної плати по всіх вакансіях склав 10424 грн, в той час як  у січні 2023 року – 9424 грн.

Згідно українського законодавства, громадяни України, які на момент досягнення 18-річного віку не документовані ID-карткою, можуть оформити перший паспорт тільки після проведення процедури встановлення особи. Це стосується не лише наших співвітчизників, які мають статус ВПО та проживають на території України, а й тих, хто вимушено опинився за кордоном й зустрів своє повноліття на чужині.

Питання належної комунікації та оперативного зворотного зв’язку з отримувачами адміністративних послуг є вельми важливим для будь-якої сервісної структури, в тому числі і для міграційної служби. Адже це дозволяє бути відкритими до своїх клієнтів, чути їхні побажання та краще розуміти їхні потреби.

В ДМС України давно налаштовані та успішно працюють різноманітні канали комунікації з громадянами, такі до прикладу, як:

Мікрогранти в рамках урядової програми єРобота «Власна справа» –  гарна можливість започаткувати бізнес та перетворити хобі на успішне підприємство.

Ганна Венерська – співвласниця адвокатського об’єднання «Вектор права», а тепер і власниця  кавʼярні «Haven coffee».

Жінка розпочала власну справу, скористашись мікрогрантом в рамках програми єРобота. Заклад знаходиться в центрі міста, має багато постійних клієнтів, а на двох нових  робочих місцях вже працюють люди.

Дозвонювачі «Гарячої лінії» Управління ДМС у Чернівецькій області на номер 0372-55-04-61 нерідко задають запитання, що виникають у громадян в наш непростий воєнний час. Пропонуємо вам добірку відповідей на найпоширеніші з них.

Аби легко і швидко оформити ІD-картку, слід дотримуватись цих нескладних порад від співробітників Державної міграційної служби України.

Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт вперше. Якщо цього не зробити до 18-ти, то на Вас чекає додаткова процедура із встановлення особи.

У 2023 році за сприяння Чернівецької обласної служби зайнятості понад 5,8 тис. осіб знайшли роботу на Буковині. Більшість з них жінки – 3676 осіб.

Найбільша кількість працевлаштованих жінок в сфері оптової та роздрібної торгівлі, зокрема на посадах продавців-консультантів – 223, продавцями продовольчих товарів працюють – 160. Також 133 працюють кухарами, 116 – знайшли роботу в закладах освіти, зокрема вчителями. Роботу медсестри знайшли – 98, бухгалтера – 96, а 78 –  швачки. Також жінки працюють операторами котелень (109), підсобними робітниками (100), робітниками фермерського господарства (85) та робітниками з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва (68).

Триває подача заяв на отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу за програмою «Власна справа» у межах проєкту «єРобота».

З початку 2024 року позитивні рішення вже отримали 13 осіб. Серед переможців є внутрішньо переміщена людина, яка буде займатися роздрібною торгівлею.

В умовах війни нерідко постає питання щодо можливості отримання паспортного документа не власником, а кимось з його рідних чи знайомих за нотаріально завіреним дорученням. Особливо часто до міграційної служби з цим звертаються військовослужбовці, які не можуть вчасно забрати свій  документ у підрозділі, в якому подавали заяву на оформлення паспорта.

Підприємець Борислав Онищук орендує частину приміщення в санаторно-оздоровчому комплексі «Брусниця» та надає реабілітаційні послуги. В минулому році підприємець отримав мікрогрант за урядовою програмою єРобота «Власна справа». За кошти гранту підприємець облаштовує кабінет лікувальної фізкультури. Наразі закуплена вже більшість обладнання та створені два нових робочих місця.