У багатьох населених пунктах України, в тому числі й на Буковині, відбувається активний процес зміни назв площ, вулиць, провулків тощо. У зв’язку з цим чимало краян задаються запитанням: чи потрібно через це змінювати паспортні документи або проставляти нові штампи про реєстрацію місця проживання?
Роз’яснюємо: документи, що посвідчують особу, обмінювати не потрібно, як і ставити новий штамп про реєстрацію.
На «Гарячу лінію» УДМС у Чернівецькій області на номер (0372) 55-04-61 надійшло запитання: «З якого віку можна оформити закордонний паспорт неповнолітній особі на 10 років?».
Роз’яснюємо, що неповнолітнім особам від народження й до виповнення 16 років паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється терміном на 4 роки. При цьому вартість та терміни отримання зазначеної адміністративної послуги однакові як для дорослих, так і для маленьких громадян України.
Щодня кожен з нас перетинається з людьми, що мають особливі потреби. Але не всі ми знаємо, як з спілкуватися, не завдавши їм мимохіть шкоди, помічати їхні потреби, коректно спілкуватися та надавати з дозволу дієву допомогу.
Про все це можна дізнатися у розділі «Довідника безбар’єрності» «Етика взаємодії з різними людьми». Він містить відповіді на такі важливі запитання, як:
Увага! Вчергове закликаємо Вас не користуватися послугами так званих посередників під час оформлення будь-яких документів.
Усі територіальні органи та територіальні підрозділи ДМС, Центри надання адміністративних послуг та центри обслуговування громадян «Паспортний сервіс», які знаходяться в безпечних районах України та за кордоном, продовжують працювати та надавати адміністративні послуги. Оформити документи можна лише у вищезгаданих установах особисто.
Після початку повномасштабних воєнних дій в Україні за даними УВКБ ООН понад 1 мільйон українців виїхали до Німеччини. Зокрема, у місті Мюнхен знайшли прихисток понад 60 тисяч українців, які потребують дійсних паспортних документів для створення сприятливих умов життя за кордоном.
Тож Державна міграційна служба України у співпраці з Міністерством внутрішніх справ та Міністерством закордонних справ України запроваджує роботу мобільних програмно-технічних комплексів ДП «Документ» у місті Мюнхен.
Наразі обслуговування громадян здійснюється за допомогою 6 мобільних програмно-технічних комплексів - білих мікроавтобусів із символікою «Паспортного сервісу», які можуть прийняти до 200 громадян протягом робочого дня.
Безбар’єрність – це не тільки доступ до фізичних об'єктів, а й значно ширше поняття, що включає в себе різні сфери діяльності, категорії мислення та взаємодії з іншими людьми, як із рівними. Краще зрозуміти принципи концепції допоможе «Довідник безбар’єрності», що містить розділи: «Складові безбар’єрності», «Правила мови», «Словник», «Безбар’єрний календар», «Етика взаємодії з різними людьми», «Ілюстрації», «Воєнний час», «Взаємодія у періоди стресу», «Люди з досвідом війни. Гідність і взаємодія», «Безбар’єрні події». Кожен з цих розділів вартий уваги та системного вивчення, та сьогодні поговоримо про «Воєнний час».
Ніхто не народжувався для того, щоби отримувати травматичний досвід бойових дій, обстрілів, полону, поранень, контузій тощо. Як спілкуватися з людьми, які пройшли цей гіркий стражденний шлях, не додавши їм зайвих проблем недоречними запитаннями чи некоректними коментарями, розповідає розділ «Люди з досвідом війни. Гідність і взаємодія».
Ухвалено чергові рішення за урядовою програмою «Власна справа» за заявами, які подані у період з 12 по 25 лютого 2024 року (з урахуванням доопрацьованих заяв, поданих у попередні періоди). Файл з переліком номерів заяв, які набрали найбільшу сукупну кількість балів за програмою «Власна справа», можна завантажити тут.