Вижницький район утворено 11 листопада 1940р. , розташований на заході Чернівецької області у передгір’ї Карпат по течії річок Черемош і Сірет.
Межує: на північному заході з Косівським і на півночі зі Снятинським районами Івано-Франківської області, на заході з Путильським і на сході зКіцманським та Сторожинецьким районами Чернівецької області. На півдні межі (протяжність 11км)співпадають з державним кордоном України та Румунії.

Вижницький район - один із наймальовничіших куточків Буковини, яуий володіє багатьма компонентами туристично-рекреаційних ресурсів і являє собою потенційний район поліпрофільного пізнавально-оздоровчого відпочинку і лікування. Розташованого біля підніжжя гір, його називають ворітьми у Карпати.

Туристичной потенціал району зумовлений насамперед наявністю великої кількості пам’яток різних історичних епох і етнічних культур, багатою палітрою культурних звичаїв і традицій, вигідним географічним становищем.

Візитною карткою Вижниччини є лагідна чарівність природи, чисте духмяне повітря, прозорі води гірських водоспадів.

Основні туристичні населені пункти району: с.Виженка, с.Мигове, м.Вижниця, смт Берегомет.

Популярні види відпочинку: гірськолижний, пішохідний, водний, велосипедний та кінний туризм, скелелазіння, культурно-пізнавальний та сільський "зелений" туризм.

Вижниччина розташувалася у передгір’ї Карпат, за течіями Черемошу та Сірету. Рельєф краю – передгірський, а також гірський.

Кліматичні умови - м’яка зима з середньою температурою -7Со і тепле літо (середня температура +18Со) - сприяють цілорічному відпочинку. Сніг на схилах Карпат лежить від листопада до травня, що важливо для розвитку гірськолижного туризму.

Вигідне географічне становище, помірний клімат, чарівна природа створила тут всі умови для відпочинку. Карпатські краєвиди здавна приваблюють як любителів туристичних стежок, так і цінителів гірських мінеральних джерел.

Гама мінеральних ресурсів Вижниччини включає родовище унікальних мінеральних джерел типу "Нафтуся", бромних, типу "Галицьких", "Ричал-Су" та інші, які використовуються при лікуванні опорно-рухового апарату, нервової, серцево-судинної системи, гінекологічних захворювань і обміну речовин. Мінеральна вода залізо-сульфатно-алюмінієвого типу в урочищі "Лужки" - використовується при лікуванні залізодефіцитних анемій.

Багата історія краю знайшла своє відображення в численних пам’ятках історії і культури. У Вижницькому районі унікально поєдналися живописні ландшафти опришківської слави та одного з центрів світового хасидизму.

Це, наприклад, міква Баал Шем Това - природний басейн, який використовувався засновником вчення хасидів Ізраїль Бен Єлізер для ритуальних цілей; унікальні пам’ятки природи - урочище "Протяте каміння", оповиті легендами "Печера Довбуша", "Соколине око"; монастир Святої Праведної Анни на Анниній горі у м.Вашківці. Якщо Ваша душа забажає поринути в атмосферу старовини, віддати молитву вдячності Ісусові Христу - прийдіть до Іванівської церкви. Вона належить до кращих зразків дерев’яної монументальної архітектури XVIII ст.

На території району знаходиться Національний природний парк "Вижницький", який є Меккою буковинського туризму. На порівняно невеликій площі парку сконцентровані всі принади і чари Буковини. Гірські масиви Буковинських Карпат ніби створені для альпінізму, гірського, пішохідного туризму. Нині тут відновлені стежки пішохідного туризму. Геологічні утворення мають неабияке пізнавальне значення й естетичний вплив.

Сільський "зелений" туризм - це найкращий, найдоступніший вид відпочинку у своєрідному та колоритному краї, що зберіг стародавні традиції і народні промисли, де гостинні господарі з любов’ю приймуть туристів та створять домашній затишок. Взимку на гостей чекають теплі дерев’янні будиночки з усіма зручностями, мальовничі краєвиди засніжених гір, катання на лижах та санях. Ви станете учасником святкових різдвянних дійств та веселого свята Маланки. Влітку на Вас чекають походи в гори, риболовля, збирання грибів та лісових ягід. Ви можете взяти участь в приготуванні традиційних гуцульських страв, навчитися сушити і маринувати гриби.

 

Археологічні пам’ятки
На території Вижницького району знаходяться такі пам’ятки археології:
-Курган-Турецька могила с.Банилів (центр села) (курган епохи бронзи) діаметром 40 м, висотою 2.2 м
-Поселення (трипільська культура ) с.Банилів (на півн.захід від села Пасіка) площею 1.3 га
-Городище (голіградська культура) с.Вали (урочище Город). Городище вісімкоподібної форми (150х50 м)
-Поселення урочище Мостівка (західно подільська, скіфська культури) м.Вашківці (0.5 км на південь від міста, лівий берег р.Вербівчина, підніжжя Анниної гори), площею 6,1 га
-Поселення (культура карпатських курганів)м.Вашківці (3 км на південь від міста, урочище Монастирець) площею 210х50 м
-Поселення (культура карпатських курганів) урочище Біла Гора м.Вашківці (3 км на південь від міста, лівий берег р.Волочина) площею 180х130 м
-Городище (культури типу Луки-Райковецької та давньоруської) с.Карапчів (південна частина села, урочище Городок), площею 50х50 та 40х50 м
-Курган (епози бронзи) с.Коритне (північно-західна окраїна села, урочище Могила), діаметром 20 м, висотою 1.5 м
-Стоянка (епоха пізнього палеоліту) с.Коритне (захід околиця села, урочище Скляна Гора), площею 1.4 га
-Поселення (культура карпатських курганів) с.Мілієве (південна околиця правий берег струмка, урочище Коритниця) 1.3 га.