Вона охоплює 5 напрямків допомоги внутрішнім переселенцям. Зокрема, забезпечення житлом, організацію охорони здоров’я та соціального захисту, харчування і зайнятості. До участі в реалізації програми долучилася Вижницька районна рада.
Першим етапом реалізації програми є формування груп консультантів для навчання, визначення координаторів груп та потенційних учасників Програми. До них ввійдуть представники обласної ради та громад краю. Відтак ці групи напрацьовуватимуть паспорти бюджетних програм для ВПО за кожним із напрямків Програми, реалізація яких розрахована на термін до 2035 року.
 
Сьогодні Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко провів робочу зустріч із головами районних рад краю. Головним питанням порядку денного було організувати інформаційну кампанію для ширшого залучення громад до цього проєкту. Посадовець відзначив: «На початок року в області зареєстровано понад 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Це люди, що залишились без своїх домівок і постійного місця роботи. Вони потребують нашої уваги та допомоги. Участь громад краю у міжнародній програмі дозволить звести житло для ВПО, створити робочі місця за рахунок інвесторів, організувати Пункти з розподілу продовольства і харчування, створити мобільні амбулаторії та соціальні офіси».
 
Учасниками зустрічі стали: перший заступник голови обласної ради Микола Гуйтор, голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк, голова Чернівецької районної ради Микола Куцак, Голова Дністровської районної ради Олександр Янчак, Хотинський міський голова Андрій Дранчук, працівники апарату обласної ради.
 
Присутні детально ознайомилися із умовами Програми, календарним планом реалізації її заходів та погодили спільну стратегію.