Товариство «Гуцульщина» зорганізувавшись у 1990 році задля відродження, примноження матеріальної, духовної гуцульської культури, місцевих традицій і обрядів, започаткувало Міжнародні гуцульські фестивалі, у рамках яких проводяться також науково-практичні конференції, симпозіуми, спортивні та різні молодіжні заходи. Щороку він проходить в одному із мальовничих районів Гуцульщини.

Кожен фестиваль — це сторінка гуцульського розвою, розкриття великого народного таланту, утвердження Гуцульщини у своїй рідній Українській державі та світі.
У 2019 році Вижницький район вже вчетверте буде приймати у себе всю гуцульську спільноту країни та ближнього зарубіжжя, перейнявши в серпні цього року естафету у міста Яремче Івано-Франківської області.
Вже розпочата активна підготовка до цього дійства. Прийнято розпорядження облдержадміністрації від 19.10.2018 р. №1098-р «Про затвердження складу Організаційного комітету з підготовки та проведення ХХVІ Міжнародного гуцульського фестивалю».
Сьогодні, 05 листопада, відбулося перше засідання оргкомітету щодо підготовки та відзначення XXVI Міжнародного гуцульського фестивалю, що відбудеться наприкінці серпня 2019 року у Вижниці.
До складу оргкомітету увійшли голова районної ради Михайло Андрюк, голова райдержадміністрації Руслан Сенчук, народний депутат України Іван Рибак, голова ГО Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк, голова Вижницької міської ОТГ Олексій Чепіль, голова Вижницького районного відділення Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Василь Марчук, депутати Чернівецької обласної ради від Вижницького району, керівники культурних установ, освітянських закладів, підприємці району, голови постійних комісій районної ради, представники ЗМІ, та громадськості.
Члени оргкомітету розглянули проект Положення про XXVI Міжнародний гуцульський фестиваль у 2019 році, надали свої пропозиції щодо Програми проведення фесту, погодили ряд доручень щодо підготовки кошторису, листів-звернень щодо фінансової підтримки, тощо.