Участь у роботі засідань взяли голова районної ради Михайло Андрюк, його заступник Сергій Вірста та заступниця начальника районної військової адміністрації Ганна Гринчук.
Детальніше: Відбулися засідання постійних комісій та колегії Вижницької районної ради
У спекотну погоду біля водойм завжди багато людей. Проте, чи всі вони пам’ятають, що через недотримання елементарних правил відпочинок може перетворитись просто на трагедію?
Департамент регіонального розвитку Чернівецької ОВА розробив новий екскурсійний маршрут для буковинців та гостей з інших областей України. Йдеться про пішохідний маршрут по території Національного природного парку «Вижницький» та відвідування Музею гуцульської поживи.
Подія була започаткована постановою Верховної Ради у 2021 році та співпадає із відзначенням Дня незалежності Ізраїлю.
Під час Голокосту, за різними оцінками науковців, у Європі було знищено близько 6 мільйонів євреїв. З них чверть, 1,5 мільйони, - стали жертвами нацистів на території України. І цифра могла бути набагато більшою якби не самовідданість людей, які, ризикуючи, своїм життям під час Другої світової війни рятували євреїв від неминучої смерті.
2673 наших співвітчизника удостоєні державою Ізраїль високого звання "Праведник народів світу".
Туристичний збір на Буковині у 2023 році становив 3,3 млн. грн., що рівно в три рази перевищує показник 2021 року.
А загальна сума податкових надходжень від туристичної галузі нашої області минулоріч сягнула майже 30 млн гривень, що на 60% більше у порівнянні з 2021 роком.
Надзвичайно позитивна динаміка, яка свідчить про відчутне підвищення рівня туристичної привабливості нашого регіону, незважаючи на війну. Це важливо не лише для загального розвитку Буковини, але й в контексті підтримки Збройних сил України. Адже, чим стрімкіше розвивається певна галузь, тим більше від неї надходить податків — тим більшим є внесок Чернівецької області у перемогу.
Для подальшого розвитку туристичної галузі на Буковині є всі передумови.
Зокрема, на державному обліку перебувають майже 1800 пам’яток культурної спадщини: 467 – археології, 534 – історії, 694 – містобудування та архітектури, 76 – монументального мистецтва, 147 музеїв.
Для любителів активного туризму в області створено 39 промаркованих маршрутів, які проходять як по Буковинсько-Покутським Карпатам так і схилами Дністра.
Наразі триває робота щодо створення нового водного маршруту по Дністру, який ми плануємо презентувати в червні цього року.
Привабливими для туристів є і колишня радіолокаційна станція Памір на горі Томнатик, унікальне гірське озеро «Буковинське око», Смугарські водоспади і Дністровський каньйон.
Також активно розвивається спелеотуризм. В області знаходяться майже 130 печер. Цьогоріч заплановано екскурсії в печеру «Буковинка», довжина якої приблизно 5,5 км.
Також на теренах області створено три національні природні парки: «Вижницький», «Черемоський» та «Хотинський», які, крім іншого, надають туристичні послуги.
На Буковині для кожного мандрівника знайдеться улюблена і незабутня локація, а для туристичних операторів — своя ніша на ринку відповідних послуг.
Розвиваємо нашу область і спільно працюємо заради перемоги!
Всім добре відомо, що будь-які медичні процедури, навіть, здавалося б, найпростіші, можна довіряти тільки професіоналам з певною кваліфікацією та досвідом. І попри те, що медсестри не призначають лікування самостійно, а лише виконують приписи лікарів, від їхньої роботи залежить здоров’я пацієнтів, а інколи й життя. Особливо це помітно в умовах війни.
Без сумніву, представники цієї відповідальної й нелегкої професії заслуговують на власне свято, тому щороку 12 травня, відзначається Міжнародний день медичних сестер (International Nurses Day).
Саме в травні, який вважається місяцем Божої Матері, ми відзначаємо особливе свято – День Матері, сповнене щирим почуттям безмежної любові, глибокої вдячності і шани до матері. Немає нічого сильнішого за мамину молитву і немає любові вищої і жертовнішої за материнську, довічної, непідкупної, істинної.
«Чи може стати кулінарія причиною єднання громади, спричинити повернення до обрядової пам’яті? Так, якщо ідеться про народну кулінарію як невід’ємну складову національної культурної спадщини.» - саме так висловлюється про видавничий проєкт «Смаки Буковини» автор текстів цього фундаментального видання – заслужений діяч мистецтв України, директор Буковинський центр культури і мистецтва, етнолог Микола Шкрібляк.
Аби вкотре привернути увагу громадськості до важливості збереження та популяризації історико-культурної спадщини Вижницького району, як єдиного представника етнорегіону Буковинська Гуцульщина, у Вижницькій публічній бібліотеці сьогодні відбулася презентація книги "Смаки Буковини" та дегустація традиційних страв нашого регіону, приготованих за рецептами з книги, які є національним надбанням не тільки нашого краю, а й України зокрема.
Детальніше: У Вижницькій публічній бібліотеці відбулася презентація книги "Смаки Буковини"
Кафедра декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки запрошує всі державні адміністративні та освітянські установи, а також жителів та гостей міста долучитися до благодійної акції "Об'єднані вірою в Перемогу".
На території кафедри буде розміщена фотолокація за донат для ЗСУ. Гуртуймося, підтримуймо національні традиції, з вірою в серці наближаймо Перемогу разом!!!
У першому кварталі 2024 року громада виділила майже 30 тис грн на закупівлю 600 літрів дизельного палива для перевезення військовослужбовців та створення резерву паливно-мастильних матеріалів.